^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.03.2019 10:18
1438 переглядів
0 коментарів
''Газу не чекайте, шукайте альтернативу''

Вікнинський НВК добре відомий на Черкащині та за її межами. У закладі працює дружний колектив талановитих педагогів-ентузіастів на чолі з директором Василем Курашем. Є при школі і свій музей, і козацький осередок, що діє на засадах козацької педагогіки, і картинна галерея. Вікняни активно займаються волонтерством, головну роль у цьому також відіграє школа. Діти під керівництвом наставників щороку ходять у турпоходи, відвідують Холодний Яр, підкорюють Говерлу. Наразі школу відвідують 105 учнів та 17 дошкільнят. Дітей підвозять, окрім Вікниного, із Ступичного та Киселівки.

Минулого року будівлі школи виповнилось лишень 20 років. Вона мало схожа на сільську. Це монументальна двоповерхова споруда зі своєю баштою. Нещодавно замінили вікна на пластикові. Чисті просторі класи, охайні коридори. Районне керівництво неодноразово говорило, що в школи є всі шанси стати третьою опорною. На жаль, до всіх цих переваг у школи є один суттєвий недолік – застаріла, неекономна система опалення. Котли розраховані на 400 тонн вугілля у розрахунку на один опалювальний сезон. Звісно, при сучасній кризі з 200 вимушені були перейти на 70 тонн. А це суттєво позначилось на температурному режимі. Зимою температура у приміщенні часом сягала від 0 до +10.

Адміністрація закладу, розуміючи недопустимість такого становища, доклала усіх зусиль, аби це виправити. «За останні 5 років, − розповідає Василь Кураш, − ми виготовили два дороговартісні проекти на встановлення сучасної блочно-модульної котельні. Перший із них передбачав газове опалення, підвели газ до школи Але блакитне паливо різко подорожчало і нам сказали: «Газу не чекайте, шукайте альтернативу». Другий проект – зробили для котла на твердому паливі. Останні півтора року пройшли «пекло» – знову з нуля виготовили документи на землю, будівлю (хто робив – знає що це), замовили і виготовили проект (близько 50 тисяч гривень), пройшли всі експертизи (30 тисяч гривень)». У конкурсі Державного фонду регіонального розвитку при Черкаській ОДА цей проектне переміг. Але, на жаль, комісія віддала перевагу іншим.

Ціна питання – 1мільйон 200 тисяч гривень. Василь Кураш відступати на цьому не збирається. Із проханням про допомогу він планує звернутися до всіх гілок влади від голови облдержадміністрації до Президента з Прем’єром. Будемо сподіватись, що новий опалювальний сезон вікнинські козачата розпочнуть у теплі й затишку.

Реагуючи на цю ситуацію, радник голови Єрківської громади Олександр Комаренко виступив із конкретною пропозицією: «Приєднуйтеся до Єрківської ОТГ, будете в теплі й не голодні».

Нещодавно на зборах Єрківської ОТГ було затвердили офіційне звернення до Вікниного, Кайтанівки та Стебного з пропозицією про приєднання. Зауважимо, Єрківська громада забезпечує безкоштовне харчування для своїх школярів.

Для порівняння підрахуємо кошти, витрачені на зарплату 4 працівників Вікнинської сільради у 2018 році:

Юрій Батора – голова – 226817 (18 901 на місяць)

Любов Шарко – секретар – 213049 (17 754 на місяць)

Людмила Доценко – землевпорядник – 94864 (7 905 на місяць)

Ксенія Дерикіт – головний бухгалтер – 160216 (13 351 на місяць)

Загальною сумою виходить 694 946 тисяч гривень – чималенькі кошти.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

Нагадаємо : Школа, яка випускає талантів, патріотів та козаків