^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.03.2019 9:57
1419 переглядів
0 коментарів
Тальнівчанин постраждав від інтернет-шахраїв

60-річний тальнівець Сергій (прізвище просить не називати) вирішив подарувати онуку на день народження скутера. На базарі за вибрану модель треба було віддати до 10 тисяч гривень. Сума кругленька. Вирішив пошукати в інтернеті, тим паче досвід купівлі через сайт уже мав: влітку купував бензопилу. Подзвонив, оформив замовлення. Який спосіб доставки товару обрати? –постало питання. Сам продавець запропонував скористатися OLX доставкою, яка у рази дешевша за Новою поштою. Для цього необхідно перевести на картку Приватбанку всього на всього 1020 гривень, (як за доставку скутера зі Львова це небагато) і наступного дня товар у вас вдома. Не підозрюючи обману, чоловік переводить озвучену суму за доставку (1020грн) та у цей же день оплачує вартість скутера (5500грн) на іншу банківську картку.

-Коли прийшов додому, почав сумніватися, адже віддав усю суму за товар і доставку, повіривши на слово незнайомцям. Гарантій не було ніяких, - розповідає чоловік. – Передчуття справдились: мені подзвонили й повідомили, що товар у дорозі. Та номер того, хто мав доставити покупку, уже не відповідав. Звернувся у відділення Приватбанку, адже мав усі чеки про оплату. Там порадили йти у поліцію, напевно, я натрапив на інтернет-шахраїв.

Відповідальність за шахрайство – від штрафу до 12 років позбавлення волі, - читаємо у Кримінальному кодексі. Як працюють шахрайські схеми? – цікавимось у відділі комунікації Тальнівської поліції.

На гачок пройдисвітів може потрапити будь-хто, незалежно від віку, статі, соціального статусу тощо. Видурити гроші у інтернеті дуже легко: чуже фото товару,занижена ціна, передплата - й шукай вітра у полі. Єдине, що може врятувати потенційну жертву — інформація про найпоширеніші схеми шахраїв.

Поради покупцям у інтернеті:

-Купуйте товари виключно у перевірених магазинах, адже невідома особа з безкоштовного сайту оголошень може бути професійним шахраєм.

-Наполягайте на післяплаті,тоді у вас на пошті буде шанс і оцінити якість товару, й отримати його в принципі.

-Перед початком оплати товару на картку — погугліть реквізити. Можливо, ваш продавець уже давно в чорних списках.

- Комунікуйте з продавцем із народу різними способами: пишіть не лише на сайті безкоштовних оголошень, а і просіть посилання на справжні акаунти в соціальних мережах та зробіть відеодзвінок, щоб побачити товар.

- Остаточно обравши товар на сайті безкоштовних оголошень — перевірте першоджерело фото (правою кнопкою миші натискаєте на фото та обираєте команду «Шукати в Інтернеті»). Якщо фото публікували в інші роки, в інших містах та за інших обставин, ви натрапили на пройдисвіта.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Нагадаємо : Рукоприкладство вчительки досі розслідують