^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.03.2019 15:28
1698 переглядів
0 коментарів
''У такій палаті швидше одужуєш''

-У вівторок з донечкою потрапила до лікарні, поклали до палати №8. Була приємно здивована, як гарно її відремонтували. Як згадаю ті облуплені стіни та замащені розетки, не віриться, що у нас були такі палати. А тепер – просторе євровікно, ніжні, у світлих тонах стіни, умивальник, новенькі тумбочки, лінолеум, двері. У такій палаті почуваєшся комфортно й одужання, мені здається, настає швидше, - розповідає мама 3-річної Ганнусі, тальнівчанка Валя Линник.

Про проблеми тальнівської медицини говорять на усіх рівнях. Адже фінансування галузі спрямоване лише на виплату заробітної плати, енергоносії, медикаменти для невідкладної допомоги та харчування. А про ремонт приміщення та придбання відповідної апаратури й обладнання мова не йде.

-Справді, приміщення дитячого відділення побудовані ще у 30 роках минулого століття, потребують капітального ремонту. Останні 10 років гроші на покращення матеріально-технічної бази практично не виділялися. Все, що зроблено у відділенні, силами благодійників та меценатів. У нас залишається лише 2 палати, які треба відремонтувати. Нещодавно Володимир Мовчан виділив 100 тисяч гривень на ремонт дитячого відділення. Ми витратили на капітальний ремонт палати №8, і підготували іншу №9 (спарену) до ремонту. Плануємо закінчити до кінця місяця, - розповідає Олександра Назарук, завідуюча дитячим відділенням на 20 ліжко-місць. – Ми повністю замінили водопровід та каналізацію. Одним словом, якби кожен сільгоспвиробник зробив так само, питання про існування Тальнівської лікарні не стояло так гостро.

Три роки тому за гроші міської ради (30 тисяч гривень) у дитячому відділенні зробили ремонт маніпуляційної, також відремонтували ординаторську. Вікна у палатах поміняли минулого року за гроші, виділені депутатським корпусом. На черзі заміна вікон на коридорі за кошти з депутатського фонду нардепа Валентина Нечипоренка.

Олександра Назарук у минулому місяці подала клопотання до міської ради про надання коштів (138 тисяч гривень) на ремонт їдальні та ігрової для дітей на місці панорамної кімнати, яка нині перекрита через аварійний стан.

- Та головне, - каже лікар, – забезпечити відділення необхідним обладнанням: дихальна апаратура, монітор пацієнта для безперервного спостереження за основними даними життєдіяльності (орієнтовна ціна 40 тисяч гривень), які дозволять надавати допомогу хворим на місці, а не транспортувати до Черкас. Буває так, що втрачена хвилина коштує життя.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також : ''Відвідував палату не менше 10-15 разів: питав, як себе почуваю''