^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.03.2019 22:31
429 переглядів
0 коментарів
Батьківщину Шевченка відвідала Марина Порошенко

9 березня у селі Моринці відбулися урочистості з нагоди 205-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, у яких взяли участь дружина Президента України Марина Порошенко та голова Народного руху Віктор Кривенко. Разом з учасниками заходів вони поклали вінки і квіти до пам’ятників Кобзарю та Материнству, спілкувалися із земляками Тараса Шевченка, ознайомилися з об’єктами Моринського меморіального комплексу Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Дружина Президента запалила свічку пошани та пам’яті в каплиці святого Тарасія та оглянула виставку робіт українських художників-ілюстраторів «Кобзаря», що проходить на території меморіального комплексу.

Виступаючи на урочистостях та ведучи мову про Великого Кобзаря, Марина Порошенко зазначила, що він ось уже понад двісті років поспіль об’єднує українців, а його поезія повертає нам історичну правду, відроджує національну свідомість.

- У нашу пам’ять вкарбувалися останні години життя Сергія Нігояна, який цитував вірші Шевченка під час Революції Гідності, - нагадала вона. - І сьогодні слово Шевченка залишається тим дороговказом, що надихає нас на боротьбу за волю і незалежність України.

Михайло НЕЧАЙ

Нагадаємо: Як живе мала батьківщина Шевченка?