^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.03.2019 10:47
769 переглядів
0 коментарів
Голова Тальнівської ОТГ прозвітував за минулий рік

Повен зал місцевих, 2-годинна презентація, безліч цифр та назв – так минулого тижня близько 18.00 відзвітував Олексій Юрченко, міський голова Тальнівської ОТГ (у минулому лікар-патологоанатом, висуванець від ВО «Свобода»).

Три роки тому Тальне об'єдналось з найближчими селами: Соколівочкою, Червоним, Степною, Здобутком та Гордашівкою. Тоді утворилась громада на чолі з новообраним Юрченком. До того зручне крісло міського голови займав Олександр Біленко (близько 18 років).

-Гарно пам'ятаю ті часи, коли Тальне потопало у смітниках, взимку сиділо у снігових заметах. З останнього – це розбірки у культурі, через те що, діти-вихованці танцювального гуртка, змушені були займатись у холоді. Скарги на бездіяльність у питанні з безпритульними собаками. Преміювання міського голови за високі досягнення у праці, а тоді відмова депутатів надбавляти Юрченку до зарплатні «кошти зверху»,- шепоче білявка середніх літ до колеги поряд. Зітхає: - Місяць тому, коли лід виблискував на центральних тротуарах, простягнулась, йдучи на роботу – поламала руку. Якби було посипано, то обійшлося б.

Після роботи жінки прийшли послухати звіт міського голови. Про що, виходячи з розмови, сотню разів пожалкували, адже замість години, пробалакав дві.

Не можемо не згадати позитивного: частковий ремонт дитсадочків, реорганізація шкіл, придбання шкільних автобусів, техніки для прибирання у громаді, передача у приватну власність земельних ділянок учасникам АТО, встановлення по місту 8 камер вуличного відеоспостереження, відкриття інклюзивно-ресурсного центру та місцевого музею. У планах побудувати соціальний гуртожиток, зберегти ФАПи у селах громади та допомагати утримувати райлікарню у Тальному.

-За 2018 рік до бюджету Тальнівської ОТГ надійшло 118 938,4 тисячі гривень. У громаді працює 5 комунальних підприємств: «Водоканал», «Ритуал», «Джерело», «Гірський Тікич», «Наш Дім», створений сектор ЖКГ, який відповідає за благоустрій міста. Сміття віднедавна знову вивозить ПрАТ «Комунальник», замість уманського «Екоклінера», - звітує Олексій Юрченко.

Потім додає за дороги: «За минулий рік, поточний ремонт дорожнього покриття провели на 17 вулицях», перелік зачитує з презентації. Далі перелічує зміни в освіті, культурі, інноваційній діяльності громади.

Після звіту голови, містянам надали можливість запитати у Олексія Юрченка про наболіле. В основному людей турбували дороги, доля аварійної п'ятиповерхівки, міський транспорт, культура та заміна електричних стовпів. -Цікавить, що конкретно зробили по вулиці Вільних Козаків, адже ви сказали, що там проведений поточний ремонт. Знаю, що є лише проект, а ремонту немає, - голосно стверджує жінка із заднього ряду.

-Нами було виготовлено проект на ремонт дорожнього покриття цієї вулиці. Але побачили, що там старий водогін, наступної сесії маємо звернутися до депутатів для того, щоб виділити кошти на виготовлення проекту ремонту водогону.

-Мене на комісії ЖКГ запевняли, що він розробляється дві-три неділі, і буде готовий. Проект на ремонт дороги був зроблений у 2017 році, а коли ж відремонтують водогін? Це знову час та гроші. Тут я не почула відповіді, що нам робити далі, - обурюється жінка, додає, - Навіщо тоді звітувати, говорити про зроблене.

Інших жінок цікавить стан вулиць Трипільської та Вишневої. Говорять, що змушені ходити по жахливій багнюці. Адже на їхніх вулицях відсутнє нормальне дорожнє покриття. Скаржаться, що без калош вийти з будинку не можуть. На свої запитання жінки чіткої відповіді не отримують.

У міській раді кажуть, що цього року на ремонт доріг закладено 2,5 мільйона гривень, а це вдвічі менше, ніж у минулому. Говорять, що спочатку ремонтуватимуть вулиці, якими рухається громадський транспорт, а тоді – інші. Бо у громаді скільки проблем – за яку не візьмись, усі болючі.

Жителі вулиці Скворцова (район цукрозаводу) вимагають від міського голови вирішення проблеми, що склалась через великоваговий транспорт, який курсує вулицею.

-Через те стіни будинків пускають тріщини, псується асфальт. Водії вантажівок реагують на наші зауваження нецензурною лайкою та показують середні пальці, кидають скляні пляшки. На зауваження поліції зважають, але ненадовго, - викрикують пенсіонерки.

На вулиці зібрали 17 підписів, просять міського голову допомогти вирішити це питання.

-Тальнівська міська рада – не каральний орган. Особисто звертався до керівництва цукрозаводу – ми для них не указ. Тільки виїжджає поліція, вантажівки перестають тудою їздити. Коли не навідуються, знову продовжують порушувати правила. Така ж проблема є на щебеневому заводі по вулиці Чумацькій, - відповідає міський голова.

У залі цікавились підрахунком коштів на витрати для зарплатні адмінперсоналу міськради до об'єднання і після. На що отримали відповідь: «Вони збільшились і суттєво. Через те, що Тальнівській громаді передалось дуже багато додаткових аспектів діяльності», - зауважив Юрченко. Яких саме, не уточнив.

Жителі аварійної багатоповерхівки по Соборній 154, де стався обвал, бідкаються, запитують чи отримають грошову допомогу у 2019 році від громади.

-Тальнівська міська рада виділила 230 тисяч гривень на виготовлення проекту, а жителі будинку зібрали 320 тисяч гривень. Ремонт будівлі коштуватиме близько 5 мільйонів – не потягнемо!, - звертаються пожильці будинку на Соборній.

-Тільки проект буде готовий і оплачений, я з вами особисто стукатиму у всі двері, проситиму про допомогу. Зачекаємо березневого перерозподілу коштів, подивимось, яка ситуація буде з первинною та вторинною ланкою медицини, адже туди треба виділити понад 20 мільйонів гривень спільно з райрадою, - додає Юрченко.

За культуру звучало кілька запитань, одне з яких ремонт музичної школи. За словами керівництва, ззовні, на фундаменті, обпадає стара плитка, а це небезпечно, в першу чергу, для дітей.

-Коли почали шукати підрядника, що ремонтуватиме музичну школу, виявилось, що права власності на цю будівлю міськрада не має, адже школа не була на нашому балансі, - відповідає Ганна Михайлова, керівник міського відділу культури.

Також присутні цікавились великою кількістю комунальних підприємств у громаді. Бо їх утримання влітає бюджету у копійку, а на зарплату штату йде кругленька сума коштів. До того запитали про розмір зарплатні Олексія Юрченка, відповів, що отримує 11 тисяч гривень. Наголосив, що з його надходжень вираховуються аліменти.

З усіх присутніх: хтось слухав уважно, подивляючись на годинник, хтось нервово бігав палити, хтось викрикував, а хтось сміявся, інші ж поспішали додому.

На жаль, безкоштовної медицини, освіти та харчування у школах, садочках тальнівцям поки що не бачити. Це практикують у сусідній Єрківській ОТГ з 30 мільйонним бюджетом, тому можемо лише заздрити – іншим, успішним.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Єрківська ОТГ відмовилась від державних грошей