^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.03.2019 14:27
5344 переглядів
0 коментарів
''Відвідував палату не менше 10-15 разів: питав, як себе почуваю''

-Був гайморит, лікувала сама вдома, але пішло ускладнення: спухло обличчя, почала задихатись. Сталося це у неділю, чоловік відразу ж повіз у лікарню, працював лише санпропусник. Через гострий стан, поклали у інфекційне. Оглянув мене молодий лікар Святослав Румянцев, завідувач відділення. Призначив аналізи, виписав лікування, відвідував палату не менше 10-15 разів: питав, як себе почуваю. Буває, на вихідних лікаря важко зустріти, а інфекціоніст на роботі, зайде у палату – вислухає, запитає як справи, порадить. Раніше вказівник «Інфекційне відділення» мене відлякував, думала, що там навіть у повітрі інфекція і контингент не дуже. А після того, як лікар Рум'янцев врятував мою племінницю Адріану а перед цим мою маму, лягала у відділення і знала, що тут мені допоможуть, у біді не покинуть, - ділиться Тетяна Білоус зі Здобутку, просить написати за хорошого лікаря-інфекціоніста, якого хвалять її односельці та друзі з Тального.

37-річний Святослав Рум'янцев, завідувач Тальнівського інфекційного відділення, у вільний від роботи час полюбляє грати на гітарі рок та класику, мріє поїхати у Гімалаї, вивчає профільну англійську мову. У своєму відділенні лікує дітей та дорослих, говорить, що з інфекційного виписує лише пацієнтів, які одужали стовідсотково. У Тальному працює з вересня минулого року, до цього обіймав таку ж посаду у Ватутінській міській лікарні. Говорить, що там відділення гірше, ніж у Тальнівській, адже у місті страшенна бідність, майже немає роботи. Був в АТО, після повернувся на роботу у Ватутіне, тоді запропонували працювати у Тальному.

-Люблю своє відділення, адже тут хороший персонал, з яким спрацювались, зробили гарні ремонти, тепер чекаємо на оновлення лікувально-діагностичної апаратури. Згодом все комп'ютеризують, працюватимемо з електронною базою. Хто б не звернувся до мене у відділення, в біді не покину, намагатимусь допомогти. Пацієнти телефонують і в день, і в ночі, як щось трапляється. Живу недалеко від лікарні, тому без проблем можу прийти оглянути навіть серед ночі, - говорить Святослав Рум'янцев.

Взимку на території Тальнівської лікарні, а саме в інфекційному відділені, кілька років поспіль облаштовували один з пунктів обігріву, який працює до кінця опалювального сезону. Тут і годують, і пропонують гарячий чай чи каву, можна переночувати. Працівники відділення говорять, що до пункту обігріву, зазвичай, привозить швидка допомога соціально незахищених або алкозалежних людей. Завдяки роботі пункту люди не померзли, адже мали прихисток на ніч. Більшість – жінки, розповідають у лікарні.

Цього року завдяки відповідальній роботі працівників інфекційного відділення вдалося зменшити випадки кору та грипу на Тальнівщині.

-Моніторимо та відслідковуємо усі спалахи інфекційних захворювань у районі, особливо смертельні. Період грипу пройшов нормально, слава Богу все обійшлося. Бо й від такого бувають негаразди, - розповідає лікар Святослав Рум'янцев.

Паралельно планує поєднувати роботу в інфекційному відділенні та сімейну медицину. Нову медичну реформу вважає вдалою, але треба час, щоб вона належне запрацювала.

Розповідає, що більшість його знайомих лікарів та колишніх одногрупників виїхали на роботу за кордон, там отримали ліцензію й успішно працюють.

-Буде добре й нашим лікарям працювати, коли влада дбатиме та забезпечуватиме молодих спеціалістів житлом, гідними умовами праці. Хоча б давали знижку на придбання будинку чи квартири для лікарів. Адже вкрай не вистачає молодих спеціалістів, але через невеликі зарплати залишатись молоді кадри в Україні не хочуть, - додає.

Говорить, що робота вимагає постійного руху, адже за день проходить безліч консультацій, прийомів у відділенні, відвідує пацієнтів у реанімації. Інколи на одного хворого виділяє півдня, у залежності від випадку.

Нещодавно Святослав Рум'янцев підвищував кваліфікацію, але потрібними для лікарів вважає й тренінги. Сьогодні вони коштують від 800 до 1500 гривень. Проблема в тому, що лікарі мають оплачувати їх з власної кишені, а при невеликій зарплаті це важко собі дозволити.

Популярності набирає спілкування профільних спеціалістів через Вайбер спільноту. Там перебувають усі інфекціоністи області, які у будь-який час можуть запитати поради у колег чи обмінятись досвідом у лікуванні хвороби.

-Роботу пропонують у сусідніх райлікарнях, але не хочу їхати, адже треба буде усе починати з нуля. Вважаю, що Тальнівський район один із перспективних, тільки треба оптимізувати, реорганізувати медицину, і буде діло, - акцентує лікар, потім поспішає до палати навідати хворого. Цікавиться його самопочуттям, перевіряє стан.

-Якби не лікар, то не знаю, щоб зі мною було. Після відрядження до Києва, став себе погано почувати, піднялася температура. У понеділок приїхав у лікарню, оглянули – запалення легень. Вже кілька днів лікуюсь у інфекційному відділенні, тут гарні палати: зручні та комфортні. Вже поставили безліч крапельниць, а синців на руці немає, от що значать хороші медсестри, - сміється Андрій Андрющенко, директор Тальнівського будівельно-економічного коледжу.

Святославу Рум'янцеву вдячні безліч колишніх пацієнтів, говорять, коли б не його вчасно надана допомога і правильне лікування, то змушені були б їхати в обласну лікарню, а так лікувались недалеко від дому.

Анна ДРАГУН

Читайте також : Як врятувати медицину у Тальнівському районі