^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.03.2019 9:28
367 переглядів
0 коментарів
Катерина Білан презентувала книгу нарисів про земляків

Цими днями у Тальнівській бібліотеці Катерина Білан, відома землякам своїми численними публікаціями у районній газеті «Колос», презентувала свою першу книжку «А життя не повторить ніхто з нас на «Біс». Це оригінальна збірка оповідань та нарисів про її земляків, реальних людей – гордашан і мошурян, – які жили чи живуть серед нас. Нариси-розповіді зі сторінок газети зібралися в одній книзі, яку авторка видала власним коштом. Народилася й виросла Катерина Кравченко (дівоче прізвище авторки) у мальовничій Гордашівці, та більшу частину життя прожила у Мошурові, тут працювала у бібліотеках (сільській та шкільній), тут виросли доньки.

- Як я докотилася до такого життя? Як казав О. Вишня, коли його питали, як це у нього так виходить: «Я й сам не знаю, якось воно так на мене находить». Якось і на мене воно находить, я не знаю, як. Не можу пояснити, буває спиш, а та стрічка отак біжить, біжить, - почала розповідати про себе Катерина Білан. - Дивлюсь у вікно: йде дівчинка, я знаю її, батьків, родичів, тай долю малюю. І з’являється розповідь. Або бачу, як біжить хлопченя, аж захекалось, прибігає додому, тулиться до баби Дуні: «Мама приїхала! Де мама?» А вона взяла якусь довідку в школі й погналась, не зайшовши до хати. Дитя вплач, сусідка баба Дуня плаче, мені теж сльози на очах. І тут народжується оповідання «А мами бувають різні». Імена й прізвища змінюю. А так все у книзі взято з когось, правда життя.

Привітати авторку з виходом книги прийшли рідні й близькі, сусіди, земляки, колеги. Серед них сестра Тетяна та Іван Цимбали, Павло Козаченко, сільський голова Веселого Кута, Тамара Гаюн, колишня голова Гордашівської сільської ради, Володимир Синьогуб, односелець, депутат районної ради; Іван Григоренко, лікар-психіатр, подружжя Бірченків (Василь та Галина), Ніна Діякевич, провідний методист Тальнівської бібліотеки та інші. Звучали спогади, щирі побажання здоров’я й творчої наснаги. Іван Григоренко заспівав «Стоїть гора високая», а Наталія Побережник зворушливо продекламувала вірш Віктора Баранова «До українців».

- Нехай ваша книга буде читаною не тільки нинішнім, а й наступними поколіннями земляків, які вивчатимуть історію рідного краю. Зичимо Вам доброго здоров’я, щастя, благополуччя, творчих успіхів, натхнення до написання нових розповідей та видання нової книги, - підсумувала захід Оксана Кобко, директор бібліотеки.

PS: авторка працює над новою книгою, бо вихід у світ збірки «А життя з нас ніхто не повторить на «Біс» викликав жвавий інтерес у земляків. Книга розійшлася далеко за межі Тальнівщини.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Фото з сайту Тальнівської центральної бібліотеки.

Читайте також: Олена Супрун із Майданецького може годинами розповідати історію села