^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.03.2019 13:29
2058 переглядів
0 коментарів
На Звенигородщині може з'явитися школа-примара

Повідомлення про виявлені інспекцією Управління держпраці у Черкаській області порушення трудового законодавства в Тарасівській загальноосвітній школі Звенигородського району, за що на неї накладено штраф у досить великому розмірі, звенигородське районне начальство сприйняло з олімпійським спокоєм. А йшлося у повідомленні про те, що протягом трьох місяців 2017 року у школі укладалися цивільно-правові угоди, затверджені начальником відділу освіти Звенигородської РДА, між місцевою жителькою З.М. Кобилян, яка виконувала обов’язки кухаря, тоді як законодавством вимагається укладення трудового договору, чим порушено ч.1 ст.21 К України та ч.1 ст.24 КЗпП України. Та навіть потому, як це питання винесли на засідання депутатської комісії, де було доведено, що вина за порушення чи не повністю лягає на відділ освіти, оскільки на час укладання угод директора у Тарасівській школі, як такого, не було, а призначений дещо пізніше на цю посаду Владислав Гончаревський підписувати її «заднім числом» відмовився, ніщо не вивело з рівноваги присутніх на засіданні начальника відділу освіти Лариси Кочерги та голови райдержадміністрації Василя Довбуша. Лариса Анатоліївна досить оптимістично заявила, що (цитуємо дослівно) «по ділах відділу освіти і його начальника буде проводитися розслідування інспекцією праці і вона дасть оцінку нашій роботі, кухарю буде виплачено аванс і на цьому питання буде вичерпано». А очільник РДА, підтримуючи її слова, авторитетно заявив, що й і в інших школах району ситуація майже така ж, як і в Тарасівці.

На цьому й заспокоїлися. І даремно. Бо в Управлінні держпраці не забули про виявлені при позаторішній перевірці факти. І про прийняте рішення, яке гласило: «Керуючись статтею 259 Кодексу законів про працю України, статтею 53 Закону України «Про зайнятість населення», частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 8 порядку накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №509, та на підставі абзацу другого частини другої статті 256 Кодексу законів про працю України», накласти на Тарасівську ЗОШ I – III ступенів Звенигородської районної ради штраф у розмірі 111690 (сто одинадцять тисяч шістсот дев’яносто) гривень». Тож нинішнього року відповідні органи в досить категоричній формі нагадали про необхідність сплати штрафу.

Проте хто ж платитиме? Виходячи зі здорового глузду, штрафна санкція лягає на районний бюджет, оскільки школа перебувала під юрисдикцією Звенигородської районної ради. Проте за цей час в адміністративному поділі району відбулися істотні зміни. Зокрема, на сьогодні Тарасівка входить до складу Шевченківської об’єднаної громади. Тому й виходить з одного боку, що за порушення у тамтешній школі має платити штраф ОТГ. Проте, з другого боку, допущено ті порушення було ще позаторік. Й можна зрозуміти голову ОТГ Сергія Смалька, який відразу ж відмовився брати на себе чужі гріхи. Більше того, він категорично заявив, що Шевченківська ОТГ ні в якому разі не візьме на свій баланс цей навчальний заклад, допоки на ньому висітимуть штрафні санкції. А районній раді, аби й хотіла вона виручити школу, до неї вже зась.

Таким чином, Тарасівська ЗОШ вже декілька місяців, як стала нічийною. Як буде далі, передусім щодо її фінансування, сказати ніхто не може, хоч дана проблема виносилася нещодавно на розширене засідання постійної комісії районної ради за участю начальника відділу освіти та голови райдержадміністрації. Ясно одне: сума штрафу підлягає сплаті, якщо звенигородські чиновники не хочуть, аби в районі з’явилася школа-примара.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також : Хто пробудить від дрімоти село?