^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.03.2019 12:59
563 переглядів
0 коментарів
Тальнівські ліцеїстки захищатимуть наукові роботи у столиці

Нещодавно у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся захист науково-дослідних робіт учнів, у якому взяли участь 466 конкурсантів із усієї області.

Тальнівський економіко-математичний ліцей вкотре підтвердив високий рівень підготовки учнів. Він увійшов до п’ятірки навчальних закладів Черкащини, які здобули найбільшу кількість дипломів переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України.

Усі теми, які розкривали вихованки ліцею, мали дійсно наукове обґрунтування і були неповторними. Наприклад, одинадцятикласниця Ольга Горбаченко працювала над темою «Суб’єктивний аналіз власного літературного доробку». Дівчина зізнається, що пише вірші, тому науковий керівник Людмила Юлдашева й порадила таку тему. А ось Олександрі Приліпко, Людмила Петрівна запропонувала написати дослідження з кримсько-татарської гуманістики.

– Цього року я захищала наукову роботу «Особливості екзистенціалізму у повісті Таїра Халілова «До останнього подиху». Цією темою мало хто раніше цікавився, тому вирішила, що це буде дуже корисно для мого світогляду, – зізнається Олександра. Праця не минула марно – дівчина здобула перше місце у своїй номінації.

Людмила Юлдашева підготувала більшість цьогорічних переможців: Оксана Зінченко, Олександра Приліпко та Анастасія Сокуренко – вибороли перші місця, Вікторія Овчарук та Ірина Омельченко – другі, а Ольга Горбаченко – третє місце.

Пані Людмила може похвалитися і власними здобутками. Вона кандидат філологічних наук, віднедавна перебралася до столиці, є співавтором підручника «Зарубіжна література. 11 клас».

У тальнівському ліцеї багато досвідчених викладачів і талановитої молоді. Тому були такі учні, які захищали наукові роботи відразу із декількох предметів. Для Анастасії Цвігун це вже не перший досвід у написанні досліджень та їх захисті. Цього року дівчина писала три наукові дослідження: із зарубіжної літератури, соціології та правознавства. В результаті посіла 2 місце із зарубіжної літератури, а за роботу із соціології отримала грамоту управління освіти.

– Я вдячна науковим керівникам Наталії Петрівні Поліщук і Оксані Миколаївні Ткаченко за поради і доречну критику. Вони завжди мені допомагали, – зізнається дівчина.

Вже згадувана Анастасія Сокуренко теж підготувала декілька досліджень. Під керівництвом Владислави Доманицької, вона здобула 2 місце у захисті робіт з німецької мови.

Відмінний рівень підготовки показала і Богдана Опально, учениця 10 класу ліцею. Цього року її результат – 1 місце у захисті наукової роботи з математики. Наукове керівництво здійснювала Алла Левченко. Достойний результат показала і ще одна вихованка Алли Василівни – Наталія Грицай.

Усі переможниці дякують своїм наставникам та зізнаються, що підготовка і захист наукових робіт навчили бути цілеспрямованими та рішучими, твердо вірити у власні сили.

У квітні-травні в Києві відбудеться фінал конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, де команду Черкащини представлятимуть 42 конкурсанти. Серед них і чотири учениці Тальнівського економіко-математичного ліцею, які вибороли в області перші місця.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Танцюристи з Мошурова привезли перемогу