^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.03.2019 12:50
854 переглядів
0 коментарів
''Марго'' поступилася ''Подорожнику''. Що далі?

Власник крамниці «Марго», прибудованої більше року тому до приміщення колишнього Звенигородського райпобуткомбінату, покладав на неї великі надії, заявивши, що за асортиментом і викладкою товару для жіноцтва переплюне всі наявні у Звенигородці промтоварні магазини. Та минав час, аякогось особливого ажіотажу серед звенигородських модниць той асортимент разом з викладкою не викликали. Покупці надавали перевагу вже існуючим торговельним закладам, яких тут вистачає. Отож хазяїнові «Марго» не залишалося нічого іншого, аніж здати приміщення в оренду. Тепер тут розмістилася аптека відомої на Львівщині мережі «Подорожник».

Та чи втримається «Подорожник» на плаву, сказати поки що важко. Ціни тут не нижчі, аніж в інших аптеках, яких, до речі, у Звенигородці теж вже більше, ніж достатньо. На сьогодні лише в центрі міста – на проспекті Тараса Шевченка їх більше десятка. Отож проблем з кількістю аптек в місті немає. Більше того, в Звенигородці значно «перевиконані» Правила роздрібної реалізації лікарняних засобів», затверджених ще відповідною постановою КМУ від 12 травня 1997 року, якими передбачено норму так званої пішохідної доступності, згідно з якою відстань між аптеками повинна бути не більше 600-700 метрів для населених пунктів з жителями до 1 мільйона чоловік. В Звенигородці ж, де на сьогодні мешкає всього близько 15 тисяч жителів, деякі з аптек розташовані одна від одної за 10-20 метрів.

І ще. Якщо згаданими Правилами передбачалося «навантаження» на одну аптеку близько 2000 жителів, то нині, якщо узяти до уваги їх загальну кількість у місті, виходить в середньому по 700 чоловік на одну.

Тож, як бачимо, і у фармацевтів не обійдеться без конкуренції.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Вже й на стару ''Марту'' накинули оком