^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.02.2019 9:16
232 переглядів
0 коментарів
На Лисянщині висадять майже 75 гектарів лісу

Цьогоріч у Лисянському лісгоспі планують створити 74,6 га лісових культур, із них лісорозведення – 15 га, повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства. Найбільше висадять дуба – 45,1 га, окрім того, висаджуватимуть акацію білу – 10,2 га, сосну звичайну – 9,2 га, горіх чорний – 6,2 га та модрину європейську – 3,9 га. Також висадять 2 гектари плантацій новорічних ялинок.

Ліси створюватимуть з власноруч вирощеного посадкового та зібраного посівного матеріалу. Загалом для потреб лісокультурної кампанії на місцевих розсадниках лисянські лісівники виростили 188 тисяч штук сіянців: 36 тис. сіянців дуба звичайного, 42 тис. – дуба північного, 65 тис. – горіха чорного, 23 тис. – акації білої, 14 тис. – модрини європейської.

У лісгоспі перевиконали план й зібрали 11,1 тонн лісового насіння, найбільше жолудів дуба – понад 10 тонн. Саме дуб залишається головною лісоутворюючою породою для підприємства, і, безперечно, він у пріоритеті.

«Ми ретельно готуємся до лісокультурної кампанії-2019. Для цього завчасно подбали і про ресурси, і про техніку. Тож з настанням сприятливих погодних умов готові відразу розпочинати садіння лісу. Адже чим раніше посадимо сіянці у відритий ґрунт, тим кращою буде приживлюваність, а умови для росту – сприятливішими», – зазначає директор Лисянського лісгоспу В’ячеслав Шако.

Восени було проведено підготовку грунту на площі майже 20 га, на решті ділянок підготовка грунту буде проводитися весною, безпосередньо перед садінням.

За словами головного лісничого Лисянського лісгоспу Віталія Марусіча, особливістю цьогорічної лісокультурної кампанії буде створення лісових культур за змішаним типом з використанням природного поновлення супутніх порід на зрубах, оскільки лісові культури, які створені однією породою, мають низьку стійкість до шкідливих факторів, що впливає на їх розвиток та призводить до всихання. Тому значна частина культур буде створена з шириною міжрядь 6 м, що дасть змогу у міжряддях сформувати куліси з природного поновлення супутніх порід та отримати змішані за породами деревостани. Крім того, у 2019 році буде розширено асортимент порід при заготівлі лісового насіння. Планується, зокрема, заготовити насіння та виростити сіянці липи дрібнолистої, ясена звичайного, клена гостролистого, маслинки вузьколистої, які в подальшому будуть використовуватись на роботах з лісорозведення та лісовідновлення на зрубах з відсутнім природнім поновленням супутніх лісоутворюючих порід.

Читайте також: '' І повоювали, і каші поїли ''