^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
25.02.2019 12:07
693 переглядів
0 коментарів
Звіт голови Єрківської ОТГ за 2018 рік

19 лютого звітував перед громадою Леонід Польовий – очільник Єрківської ОТГ. Збори розпочались о 15-ій. Зал був заповненим, але не таким велелюдним, як у попередні роки, коли не було де сісти. Принципово не прийшли на збори представники єрківської опозиції, пославшись на те, що збори відбуваються в робочий час і що до піднятих ними питань все рівно не дослухаються.

Після обрання президії розпочався звіт.

Статистика. «У 2018 році на весільний рушник стало 8 пар. Громада поповнилася 30 немовлятами – 21 дівчинка і 9 хлопчиків. На жаль, відійшли у вічність 85 наших мешканців», − поінформував Леонід Польовий.

Хвилиною мовчання на зборах ушанували трьох загиблих односельців – Сергія Бохонька, Руслана Бобурова, Віталія Чумака, усіх загиблих за волю та незалежність України, а також – Сергія Данілейченка із Вербовця, який загинув напередодні, 16 лютого.

Здобутки. «Наша громада єдина в Україні, де в школах та садочках безкоштовно харчуються діти, де в музичній школі безкоштовне навчання, безкоштовні ліки в амбулаторії, надання стоматологічних послуг безкоштовне, а також безкоштовним є обслуговування 113 мешканців поважного віку. На все це з бюджету громади виділяється майже три мільйони гривень», − зауважив Леонід Олексійович.

Підприємництво. На території громади зареєстровано 27 юридичних підприємств та установ, що здійснюють підприємницьку діяльність, та 215 фізичних осіб-підприємців. Основними бюджетоутворюючими підприємствами Єрківської громади є Катеринопільський елеватор, який дає майже 50% надходжень. Важливу роль у формуванні місцевого бюджету відіграє Ватутінський завад вогнетривів, Ватутінський м’ясокомбінат, Єрківське спеціалізоване підприємство, Єрківський спецкар’єр, агрофірма «Зоря», ПАТ «Промінь», філія НВФ «Урожай».

Середньомісячна пенсія в громаді – 2057 гривень. Середньомісячна заробітна плата – 7746 гривень. За рік, що минув, працевлаштовано 82 безробітних.

Податки. Які податки зараховуються до бюджету громади? Бюджет громади складається з двох частин – доходи загального фонду (7 податків) і спеціального фонду (4 податки). Основний бюджетоутворюючий податок − це податок на доходи фізичних осіб. 60 % податку від доходів фізичних осіб зараховується до бюджету селищної ради. Якщо брати у структурі надходжень, то власні надходження займають 28, 3 мільйона гривень, що складає 65,5% всіх надходжень до бюджету. Спеціальний фонд 3,2%. Державна субвенція – 13, 5 мільйона гривень. На освіту дають – 6,9 мільйона. На медицину – 4,4 мільйона, з них понад 3 мільйони відраховуються на вторинну медицину (районний рівень). Крім того, з місцевого бюджету за різними програмами на підтримку районної лікарні відраховується майже 700 тисяч гривень.

Видатки за 2018 рік склали 41 мільйон 317 тисяч гривень. Першочергові видатки − заробітна плата працівників бюджетних установ, енергоносії, харчування дітей, ліки. 40% видатків (майже 16 мільйонів) – це видатки, що йдуть на освіту – школу та 3 садочки. На медицину до наявної державної субвенції додатково виділяється ще 1,8 мільйона коштів із місцевого бюджету, щоб забезпечити більш-менш якісні медичні послуги.

З місцевого бюджету компенсують також пільговий проїзд автомобільним, залізничним транспортом, понад 500 тисяч за рік виділили на обслуговування людей поважного віку, 225 мешканців отримали матеріальну допомогу (273 тисячі), виділялися кошти на забезпечення діяльності бібліотек (понад 400 тисяч), музичної школи (73 учні, понад 1мільйон), спортивної школи (184 тисячі, 90 діток), будинку творчості (8 гуртків, 304 тисячі), двох будинків культури (понад 500 тисяч), житлово-комунального господарства (688 тисяч), утримання доріг (1,6 мільйона), пожежної команди (865 тисяч).

Голова наголосив, що значні кошти доводиться витрачати на ремонт бюджетних установ, утеплення, модернізацію, закупівлю меблів. Насамперед це стосується садочків, загальноосвітньої та музичної шкіл, амбулаторії, ФАПів.

Окремо очільник громади зупинився на проблемі утилізації отрутохімікатів, захоронених на Кругляках під лісом за Єрками: «На сьогодні там страшне становище. Щороку ми звертаємось до Міністерства екології, щоб виділили нам кошти на їхню утилізацію. Ці кошти нам нібито й погоджуються дати, але згодом-таки не дають, бо в державі нема жодної організації, яка б мала ліцензію на проведення таких робіт із знешкодження та утилізації отрутохімікатів. У цьому році ми знову направили відповідні запити. Сподіваємось, що проблему вдасться вирішити».

Реагуючи на прохання мешканців, голова пообіцяв винести на розгляд найближчої сесії питання про додатковий безкоштовний проїзд пільговиків місцевим транспортом, окрім понеділка, у середу.

Наприкінці єрківчани озвучили Польовому свої прохання, вимоги:

− посилити контроль за продажем алкогольних напоїв та сплатою акцизного збору на цигарки та алкоголь,

− зобов’язати недобросовісних господарників прибирати гілля, що залишилось від обрізки дерев,

− усунути можливість утворення великих калюж посеред вулиць та пішохідних переходів,

− забезпечити освітлення доріг у темну пору доби,

− зобов’язати кожен двір сплачувати за вивезення відходів певну суму,

− зробити глибинну свердловину біля пожежної частини,

− почистити дерева від омели,

− забезпечити своєчасне підвезення дітей до школи, а не задовго до початку уроків,

− облаштувати на території Єрок АЗС,

− заборонити стоянку великогабаритного транспорту в центрі селища,

− облаштувати лежачі поліцейські в необхідних місцях,

− відремонтувати залізняцький міст та заборонити по ньому рух великоваговиків,

− зобов’язати власників колишнього плодоконсервного заводу створити виробництво та робочі місця,

− зробити в Єрках парк відпочику, а в Залізнячці клуб,

− проводити подібні зібрання в неробочий час, аби більше людей могли їх відвідати.

Польовий пообіцяв, що згодом буде бензинова й газова АЗС при в’їзді в Єрки. Сказав, що елеватор з нового сезону змінить логістику перевезень (фури в селище заїжджатимуть по визначеній черзі, а не всі разом). Запевнив, що з настанням весни проведе необхідний ремонт комунальних доріг. Зобов’язався обдумати купівлю ще одного автобуса чи газелі, аби розвантажити графік перевезення школярів. А також закликав обрати громадського інспектора з охорони навколишнього середовища. Повідомив, що не має таких повноважень, аби змусити власника плодоконсервного запустити виробництво в дію.

Над вирішенням інших проблем обіцяв подумати та порадитись із депутатським корпусом, закликав громаду до активної співпраці й діалогу.

«Головне тут – визначити, яка проблема першочергова, а яка другорядна. Адже на все зразу ніяких коштів не вистачить», − зауважив Леонід Олексійович.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також : Єрки сильні не лише у футболі, а й у волейболі