^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
24.02.2019 15:09
467 переглядів
0 коментарів
На Катеринопільщину повернулись лебеді

24 лютого у Катеринопіль повернулись лебеді. Оселились на Тікичі, де вода розлилася. «Чудові краєвиди! Чим не заповідник? Ось у чому переваги вулиці Набережної!» − поділився світлинами Тікичу з лебедями у «Фейсбук» місцевий учитель Олександр Бойченко.

У цей день, за християнським календарем, вшановують святого Власія Севастійського (Велеса). Після Велеса зазвичай сильні морози відступають. Люди кажуть: «Власій прийшов, роги із зими збив». Цього року так і сталося: на Власія повернулось у наш регіон потепління. За народними прикметами, якщо на Власія відлига – морозів більше не буде. Хочеться сподіватися, адже на водойми повернулось багато птахів: і качки, і гуси, і, врешті, лебеді… У дворах катеринопільчан з південної сторони розпустились перші первоцвіти – підсніжники.

Кажуть, Власію треба молитись про здоров’я домашніх тварин та приплід. Роль цього святого частково перегукується із місією дохристиянського бога Велеса – опікуна худоби.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також : На Звенигородщині рятують маленьких потопельників , а на Катеринопільщині тренуються спасати затятих рибалок