^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.02.2019 14:50
701 переглядів
0 коментарів
На грибне полювання взимку ходять до теплиці

Минулорічна ініціатива лисянина, нині директора Звенигородського лісгоспу Анатолія Проценка налагодити процес вирощування грибів у теплиці успішно втілюється у життя. Попри зимову погоду звенигородські лісівники збирають гриби, щоправда тепличні, проте вирощені на екологічно чистому субстраті рослинного походження, тому й не мають важких металів і токсичних речовин. Це глива – цінні їстівні гриби з цілющими властивостями.

Минулий рік був експериментальним, проте лісівники змогли виростити 400 кілограмів грибів: при мінімальних витратах у 2,5 тисяч гривень, отриманий прибуток склав 7,5 тисяч гривень. Цього року у звенигородських теплицях дозрівають 50 мішків, удвічі більше ніж минулого року.

Слід сказати, що головним чинником у цьому процесі, є приготування субстрату. Його готують із дрібно-нарізаної соломи злакових культур, яку попередньо разом з міцелієм (грибницею) проварюють у великому чані. Далі цією сумішшю наповнюють мішки з полімерної плівки. У мішках роблять отвори, з них згодом і виростають грона глив. Перші гриби з’являються вже через 30-45 дні після набивки. Один субстрат використовують для 2-3 «поколінь» грибів.

Степан ВІЗІРЕНКО

Читайте також: Допомога захисникам України – наш обов'язок/a>