^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.02.2019 17:13
1622 переглядів
0 коментарів
Два тижні без води: селяни зі Степної, що на Тальнівщині просять про допомогу

«Добрий день земляки. Дуже хочу написати про жителів маленького селища Степна. Я там родилась і виросла. Дуже гарне раніше було село, а тепер нікому непотрібне. Тиждень тому була у Степній. Що там робиться? Люди сидять без води вже другий тиждень, кажуть, зламався свердловинний насос. У селі немає криниці, ніде набрати води. Тільки керівництво села забуло, що там живуть люди. Я думаю, що можна хоча б раз у два дні привезти селянам води. Усі про це знають: і громада, і сільська рада – а води як не було, так і немає. Люди розтоплюють сніг і миють ним посуд, напувають скотину, а як їм готувати їжу? Теж розтоплювати сніг? Вони живі люди і нікому не потрібні», - пише колишня жителька села Валентина Швець у мережі Фейсбук.

Сільський староста Володимир Щербатюк розповідає, що у Степній є водонапірна башта, яка була на балансі колгоспу, зараз там замулило насос і пішов плавун. Люди сплачували за користування водою «Агрофірмі Корсунь».

-Раніше, коли ламалось щось, ремонтувала все «Агрофірма Корсунь», тепер Леонід Пасєка сказав, що хочте, те й робіть. Забирайте башту до себе на баланс. Сьогодні приїжджав у Тальне до міського голови вирішувати цю проблему. У понеділок обіцяли, що буде з Києва спеціально обладнана машина, спеціалісти проведуть діагностику, щоб визначити у чому проблема. Якщо зможуть витягнуть того насоса, прочистити свердловину – полагодять. Грошей на це треба чимало – тисяч 40-50, це лише за діагностику. Але ж ви знаєте, це ж не один день робиться, може затягнутися й на довше. Тепер люди їздять набирати воду машинами у Соколівочку. Сьогодні мали телефонувати, щоб Пасєка привіз бочку води селянам. У нас же немає ні трактора, ні бочки, - коментує сільський староста Володимир Щербатюк. Говорить, що селяни до нього звернулись лише минулої п'ятниці.

У селі місцеві тримають господарство, ті, хто має власний транспорт, їдуть у сусідню Соколівочку за 5 кілометрів – воду набирають у бідони та пластикові пляшки.

-Води в нас немає, але є у сусідньому селі. Їду в школу на автобусі, взяв дві фляги по 2 літри і привіз додому. Є у селі в одного приватна свердловина, люди там набирають воду, у кого виходить. А старенькі просять дітей, онуків, соціальних працівників. Останній раз нанос ламався півроку тому. Людям, хто тримає худобу, тяжко, бо треба близько 100 літрів, щоб попоратись. Це мені багато не треба, лише попити і покупатись, - каже місцевий Михайло Хоменко, вчителює у Соколівоцькій школі.

Міський голова Олексій Юрченко запевняє, що з наступного понеділка у Степну приїдуть столичні спеціалісти з «Технологій гідроочищення» обстежать башту, тоді вирішуватимуть, як лагодити і відновлювати водопостачання у селі.

-Ми будемо цю свердловину брати на баланс, зараз вона належить «Агрофірмі Корсунь». Подивляться, якщо там пішов плавун, то, дай Бог, щоб ми його забрали і почистили. Не так воно швидко робиться. Староста про проблему з водою мені повідомив позавчора. Зараз по факту не можемо виділяти кошти на її ремонти, бо буде нецільове використання грошей. Домовились з підрядником, що він почекає з оплатою, поки обстежить, ми її візьмемо на баланс. Староста не говорив мені про кричущий момент з водою, якби сказав, що там прямо «торба», то ми б щось би думали, - каже міський голова.

Селянам залишається чекати, коли в Степній полагодять воду, адже поки лежав сніг, доводилось розтоплювати його та в талій воді купатися, напувати скотину. Питну воду везуть з Соколівочки, Тального.

Анна ДРАГУН

Фото з інтернету.

Читайте також :На Тальнівщині загорілась газорозподільна підстанція: два села залишились без газу