^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.01.2019 18:51
489 переглядів
0 коментарів
Бій ''кармалюківців'' з червоними відтворять у селі Легедзине

Військово-історичну реконструкцію "Легедзине – буремний 1919" проведе 9 березня в селі Легедзине на Черкащині Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура". Як повідомив у коментарі Zruchno.Travel директор заповідника Владислав Чабанюк, під час реконструкції буде відтворено бій Запорозького полку імені отамана Янка Кармелюка Армії УНР з частинами Червоної армії, який відбувся рівно сто років тому поблизу Легедзиного.

"7-8 березня 1919 року козаки полку Кармелюка прикривали Умань від наступу червоних з боку Тального. У боях була задіяна кінна розвідка, піші сотні, кулеметники, полкова артилерія. Після відступу нашої розвідки з Тальянок основні бої відбулися на підступах до Легедзиного та нічний бій у самому селі. За спогадами учасників боїв та їх очевидців, петлюрівський відступ до села Доброводи більше години з кулемета прикривав хорунжий Янсон. У цих важких боях геройськи лягла вся 2-га сотня. До своїх прибилося з цієї сотні лише двоє козаків. 10 березня Умань захопили червоні", – розповів Владислав Чабанюк про хід історичних подій.

За його словами, координатором події буде науковий співробітник заповідника, голова правління Черкаського обласного осередку ВГО "Закінчимо війну" Олександр Назаров. Очікується, що в реконструкції візмуть участь активісти "Центру історії Вінниці", які привезуть до Легедзиного вінницький панцерник "Петлюра". Заповідник "Трипільська культура" також запрошує до організації події інших охочих та небайдужих.

З питання участі у військовій реконструкції звертатися за телефонами:

Олександр Назаров - 0672656791

Владислав Чабанюк - 0963759769

Початок реконструкції: 09 березня о 13:00.

Збір - музей заповідника, с. Легедзине.

Читайте також: Як у Легедзине святкували Щедрий Вечір або Маланки