^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.01.2019 14:30
3092 переглядів
0 коментарів
А в ''білому домі'' мовчать, мабуть, бояться нас шокувати!

Тальнівчанин Володимир Володін 4 грудня 2018 року надіслав інформаційні запити до Тальнівської районної ради та райдержадміністрації, в яких попросив надати інформацію про нарахування заробітної плати співробітникам райради та структурним підрозділам РДА помісячно із січня по жовтень 2018 року. Також його цікавили копії договорів цивільно-правового характеру, укладені у 2018 році, копії актів виконаних робіт до них, копії табелю обліку використання робочого часу по місячно, із січня по жовтень 2018 року. Проте, на свій лист він отримав ще кілька від Тальнівської РДА. У першому – від 6 грудня 2018 року йшлося про те, що запит стосується збору та копіювання великого обсягу документів, та потребує додаткового терміну розгляду до 20 робочих днів. У другому – від 27 грудня 2018 року додали рахунок (1243грн.48 коп.) на відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк документів, які у відповідь на запит, підготували для Володимира Володіна. Наступного дня тальнівчанин знову звертається з листом до РДА, просить надати підготовлену інформацію в електронному варіанті на адресу поштової скриньки. На що йому хитро надсилають відповідь, датовану 4 січням 2019 року, вказують, що неправильно оформив своє звернення, не зазначив, яку інформацію бажає отримати на електронну пошту. Зрештою, радять направити до Тальнівської РДА новий запит, дотримуючись Закону України.

Редакція газети «Новий Дзвін» та сайту «Вісті Черкащини» у четвер 17 січня теж відправила інформаційний запит із запитанням про розмір заробітної платні районним посадовцям. Кожний пересічний житель Тального має право знати, у скільки обходиться утримання місцевих чиновників. Про всяк випадок нагадаємо, що гроші на їхні зарплати та премії виплачуються з податків тальнівчан, а це чималенька сума коштів.

-Які у них зарплати? По 2 тисячі доларів, казали, а я за 2950 мию підлоги та туалети. Коли онук показав, що отримують чиновники у міській раді, мало не втратила свідомість. А у «білому домі» мовчать, мабуть, бояться нас шокувати! Де справедливість, якби ж робили свою роботу чесно, а так роз'їжджають в норках на автомобілях. А тоді кричать, що грошей немає на школи, медицину. Ми маємо право знати, на скільки і як нас обдирають до липки!, - скаржиться розлючена тальнівчанка Галина, замість прізвища просить вказати Люта.

Зауважимо, минулого року Валентина Любомська очолила рейтинг річних зарплат голів районних рад за 2017 рік, маючи 339тис. 053 грн. Позаминулого року нею було задекларовано 147тис. 454 грн. Порівняно з 2016 роком, зарплата зросла на 191тис. 599 грн.

Яку заробітну плату отримують працівники Тальнівської районної ради наразі невідомо. Володимир Володін має звертатись за захистом свого права на інформацію до суду або вимагатиме притягнення розпорядника інформації до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Додамо, що неабиякий резонанс та шквал негативних емоцій викликали дані про заробітну плату працівників мерії Черкас. У мережі Фейсбук черкащани пропонують прожити місцевим посадовцям на 3000 гривень у місяць, так як живе більшість людей у області.

Олександра КОВАЛЬ

Читайте також : Керівництво побалакало – по школах заплакали