^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.01.2019 10:57
367 переглядів
0 коментарів
Сало по 40 закінчилось, з’явилось по 65

Хто не лінувався у святкові дні відвідувати Катеринопільський базар, змогли відновити в погребах та морозилках стратегічний запас сала, адже тривалий час воно було особливо дешевим – по 40-50 гривень.

− Люди напередодні свят масово кололи свині. М’ясо пішло на стіл та на тушонку, а сало вивозили на базар або здавали торговцям. Саме тому воно й упало в ціні, − пояснює катеринопільчанка Світлана. − Тож я, користуючись нагодою, і смальцю натопила, і морозилку заповнила, ще й у банках насолила. Хай буде. Воно їсти не просить. Я, наприклад, люблю все смажити на салі – і засмажку на борщ чи суп, і яйця, й цибулю до каші. Та й яка та зараз олія? Вода, та й годі. Купив пляшку, круть-верть, та й уже нема. Не настарчиш. Сало – це сало. Навіть так з хлібом з’їсти – уже втамував голод. Ми ковбаси не купуємо, коли сало є.

Якщо сало било рекорди з дешевизни, то на м’ясо базар тримав стару ціну від 110 до 135 гривень. Нині сало подорожчало до 60-65. Звісно, за дуже тонке й некондиційне можна поторгуватися.

Порівняно з м’ясом виграє риба: салака – 36, хек – 75, скумбрія – 91 (в магазинах можна знайти по 85), оселедці – 62 (в магазинах від 52).

− На базарі риба, хоч і дорожча, але точно знаю, там, де я беру, оселедці не пересолені. Смачні! Продавчиня сама робить. А в магазині ж раз на раз не доводиться, − каже пані Галина із Радчихи.

Окрім сала, майже всі продукти на зиму стрімко подорожчали. Трилітрова банка молока коштує 48 гривень, кіло сиру чи сметани – 70. Домашні яйця – 35.

Майже вдвічі подорожчали овочі. За кіло картоплі правлять від 10 до 12 гривень, моркви – 10 –17. Дешева надто маленька. Капуста піднялась до 10-14 за кіло. За цибулю хочуть 17-18.

Фрукти зимою катеринопільчани полюбляють купувати у магазинах. Кажуть, що вони там «дешевші і не мерзлі».

− Хотіла купити матері бананів на базарі, але, коли глянула на ціну, передумала. Правлять 37 гривень, тоді як в «Абсолюті» були по 27, − розповідає місцева мешканка Валентина.

Мандарини залежно від сорту та якості, що там, що сям коштують від 39 до 45 гривень. Яблука на базарі від 5 до 7 гривень. У Єрках на торжку можна знайти величезні, соковиті, але ціна сягає аж 10-12 гривень.

«Коли б то пенсії та зарплати росли так, як ціни», − нарікають люди.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Борщ незабаром може стати святковою стравою для українців