^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
19.01.2019 15:43
1181 переглядів
0 коментарів
Святкування Водохреща на Тальнівщині

Сьогодні на Водохреща 19 січня Анна Москаленко з Мошурова вперше купалася у Йорданській ополонці, яку вирізали в кризі на річці Гірський Тікич у Гордашівці, що на Тальнівщині. Сюди приїхала з чоловіком, дітьми та онуками.

-Давай зі мною купатися, разом буде тепліше! Сьогодні вода свята, хоч і крижана, але як вийдеш на берег, ніби крила з'являються, - усміхається чоловік у чорних спортивних шортах, обтирає обличчя великим махровим рушником. Слідом за ним спускається східцями в ополонку дружина у яскравому оранжевому купальнику.

-Яка хороша вода, ніби на світ народилась, - біжить переодягатись до альтанки Анна Москаленко.

Щороку на Йордань місцевий підприємець Олег Назаренко на своїй дачі організовує святкування, гарячі напої, забезпечує комфортні умови для усіх охочих скупатися в крижаній купелі.

-Я вже купався зі сходом сонця, а зараз запрошую усіх бажаючих нирнути у хрещенську ополонку, а тоді зігрітися гарячим чаєм, - запрошує у двір Олег Назаренко.

Біля ополонки п'ють чай мошурівські школярі. Годину тому хлопці, не побоявшись, теж купались у йорданській воді.

-Купаюсь щороку на Водохреща, батьки загартовували мене ще з 4 років. Коли заходиш у воду, вона крижана спочатку, а тоді стає гаряче. Жодного разу після купання не хворів, адже вода в цей день цілюща, - одягає рукавиці 10-річний Ярослав Міхновець з Мошурова.

Сьогодні у Гордашівці на Хрещення Господнє або Богоявлення зібралось близько сотні місцевих. Освятити воду приїхали із сусідніх сіл та Тального. Немовлята, старші дітки, підлітки – усі прийшли разом з батьками, дідусями та бабусями. Капличка, яку збудував Олег Назаренко, другий рік поспіль гуртує навколо себе на свята безліч прихожан. Сьогодні освятити воду та помолитись за здоров'я усіх присутніх приїхали священнослужителі отець Михайло із Петропавлівського храму та отець Андрій з Мошурова.

-Це свято називається Богоявлення Хрестове. І ми щороку збираємося в ці йорданські дні, щоб також випросити у Бога , аби Він і нам показав свою велич і славу, бо немає нічого кращого, коли люди перебувають у любові й опіці Всевишнього. Ми, згадуючи ту подію, яка відбулася більше 2000 років тому, прославляємо Ісуса Христа, Святу Трійцю, Івана Хрестителя, стаємо співучасниками того великого дійства на ріці Йордан. Сьогодні у кожному храмі, повсюди освячують воду. Віримо у те, що не водичка помагає, а молитва, що твориться над водою. У Бога просимо добра, злагоди й усього того, що ми бажаємо собі. А найголовніше, щоб з нами була Божа благодать. Прийдете до дому й дайте напитися усім, хто не зміг, чи навіть не захотів прийти на освячення. У цей день треба радіти й веселитися. Як казав Іван Хреститель: «Слідом за мною іде сильніший від мене, що Йому я недостойний, нахилившись, розв'язати ремінця Його сандалів». Тому вся влада від Бога, уповаймо на нього, надіймося, і він нам неодмінно допоможе, - звертається до людей отець Михайло.

Близько 12.00 години, отці освятили воду, прочитали молитви і привітали усіх присутніх: Христос Хрестився у річці Йордані! Зі святом українці!

Анна ДРАГУН, Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Як у Легедзине святкували Щедрий Вечір або Маланки