^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.01.2019 16:01
567 переглядів
0 коментарів
''І сам під лід провалювався, й інших доводилося рятувати''

14 січня тальнівські рятувальники провели профілактичну роботу з любителями зимової риболовлі. Порадили під час виходу на лід брати з собою засоби порятунку, пояснювали, що забороняється використовувати вкриті кригою водойми для скорочення шляху, наводили статистику надзвичайних подій на водних об’єктах. Роздавали листівки з правилами безпечного поводження на льоду та рекомендаціями із самопорятунку.

Зустрічаємо любителів зимової рибалки на ставку біля цукрового заводу. Спершу їх двоє. Пізніше охочих спіймати окунця стає все більше. Серед них, 65-річний Леонід Юдко, ховає почервонілі руки у рукава бушлата. Поруч бігає пес. – Я тут близько живу, як замерзну, йду погрітися додому. Зимову рибалку люблю за свіже морозне повітря, гарний настрій та ще й можливість котикові окунця спіймати, а то й собі щупачка, якщо пощастить. За 50 років, що ходжу на лід порибалити, траплялось усякого. І сам під лід провалювався, й інших доводилося рятувати. Пам’ятаю, як тут були ще очисні споруди, Вітю рятували, він уже покійний, кричав так, що весь куток позбігався. Кинули мотузку і по драбині витягли на берег. Напоїли гарячим чаєм, відійшов. А я провалювався, то вдавалося вивернутися й вибратися з крижаної води, – згадує чоловік.

Посеред ставу, на відстані двох метрів один від одного, над ополонками сидять молоді люди. Підходимо ближче, знайомимось. Це подружжя Твердохліб – Богдан та Юля. Обоє працюють в агрофірмі «Корсунь», а у вільний час люблять порибалити. Юля за професією медсестра, вміє надавати допомогу, тому має у рибацькому ящику всі необхідні засоби порятунку.

– Нехай краще не знадобляться, але береженого й Бог береже. Ми з Богданом два роки одружені, за цей час хобі чоловіка стало й моїм, – розповідає, ніяковіючи.

– Ні в якому разі по центру ставка не йти, біля очерету стежками, – дає поради рибак зі стажем, 48-річний капітан запасу ЗСУ Олександр Омельченко. Було мені раз, провалився на майданецькому ставку. Глибина до 3-ох метрів, і це в очереті. За 2 хвилини перед моїми очима пробігло усе життя. Я кричав, мені здавалося, несамовито «Допоможіть!». За 100 метрів від мене були рибаки, вони нічого не чули. Бо, насправді, я лише хрипів. Але без зимової рибалки та екстриму не можу.

За статистикою, у минулому році на водоймах Черкащини загинуло 56 осіб. 26 було врятовано.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Жителі Лащової зустріли Різдво без води