^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
16.01.2019 16:00
277 переглядів
0 коментарів
Жителі Лащової зустріли Різдво без води

У селі Лащова Тальнівського району від 3 січня немає води.

Така проблема з водопостачанням існує майже у кожному селі району. Водонапірні башти були у розпорядженні місцевих колгоспів, які займалися водопостачанням. Після розпаду колгоспів водонапірні башти перейшли у розпорядження місцевих фермерів. Так є, наприклад, у селі Онопріївка, Папужинці та деяких інших селах району.

Хоча це теж не правильно. У ідеалі мало бути створено комунальне підприємство, яке займалося б водозабором та водопостачанням.

Лише декілька сіл району спромоглися це зробити: Романівка, Мошурів, Майданецьке та Білашки.

А от у Лащовій водогін без господаря. Електролічильник донедавна був зареєстрований на юридичну особу Михайла Данилюка, який і сплачував за електроенергію. Та через недобросовісних абонентів зібралися борги. Фермер відмовляється відповідати за лічильник. У сільської ради немає коштів на водогін, який потребує реконструкції або хоча б ремонту. От мають люди самотужки розв'язувати проблему. Зважаючи на горбисту місцевість, 80-річній бабі Ніні Здоровичці подолати відстань у 500-700 метрів до криниці по слизькій дорозі – непросто. А от багатодітна мати Ірина з малолітніми дітьми тягне воду бідонами під гору, скаржиться, що чоловік на заробітках, вона змушена наносити воду на потреби сім’ї, і відром тут не обійтися. Інші додумались топити сніг на технічні потреби. А щоб приготувати їсти, набирають у криниці. Незадоволення людей наростає. Тим паче, що у своїй передвиборчій програмі сільська голова Таміла Дворнікова обіцяла односельцям розв'язувати питання безперебійного забезпечення водою дворів шляхом реконструкції водогону. Обіцянки треба виконувати.

Таміла Василівна пояснила журналістам «Нового Дзвону», що на даний момент займається вивченням питання взяття водонапірної башти на баланс сільською радою. Начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Микола Белінський бачить вирішення цієї серйозної проблеми через наступні кроки:

1) прийняття на баланс діючої башти;

2) виготовлення технічної документації та отримання дозволів на спецводокористування;

3) подання проекту на державні та регіональні конкурси у рамках Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України».

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Середня зарплата листоноші на Тальнівщині 1332 гривні