^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
16.01.2019 10:25
768 переглядів
0 коментарів
Дзуськи вам, а не премію!

Депутати Тальнівської міської ради не підтримали проект рішення про преміювання міського голови.

– Заявляю про конфлікт інтересів. В обговоренні і голосуванні участі брати не буду, – каже перед розглядом питання міський голова Олексій Юрченко.

Головний бухгалтер Наталія Захарчук посилаючись на законодавство України зачитала проект рішення в якому йшлося про те, щоб встановити міському голові із 1 січня 2019 року щомісячну надбавку за високі досягнення в роботі, у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державної служби та вислуги років, щомісячного преміювання у розмірі 75% від посадового окладу. Надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомогу на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати кожна. Здійснення преміювання по посадовому окладу до державних свят – Дня Конституції, Дня Незалежності та до Дня місцевого самоврядування.

Перед цим члени бюджетній комісії з цього питання згоди не дійшли, тому на сесії відбулося жваве обговорення. Депутати стверджували, що положення про преміювання у міській раді немає. Натомість головний бухгалтер їм заперечила, каже, воно стосується працівників апарату, а міському голові депутати встановлюють доплати. Тоді О.Гижко запропонував, щоб міський голова звітував перед депутатами, після чого ті вирішуватимуть чи давати премію за результатами роботи, чи ні. І так щомісяця.

Це звучало, як знущання, тому міський голова зізнався: "Щомісячний звіт законом не передбачений." Тоді депутат О. Маринченко запропонував встановити міському голові на 1 квартал оплату праці: оклад та доплату за ранг і 2 роки вислуги.

На голосування поставили обидві пропозиції.

За пропозицію Гижка проголосувало 6 депутатів, проти – 7, утрималось – 5. Після чого головуючий поставив на голосування пропозицію Маринченка. За неї проголосувало 11, проти – 7.

Так як жодна із поправок не набрала більшість, Олексій Юрченко поставив на голосування рішення про оплату праці міському голові в цілому. За проголосувало 7 обранців (Т. Геращенкова, М. Гурбич, Т. Жоломко, Т. Моряк, В. Накопюк, О. Сноз, В. Шуляк), проти – 8 (О. Гижко, О.Мамалига, О.Маринченко, А.Михальченко, О.Неділько, В.Сідько, Л.Соловей, В.Швець), утримались – 3 (Раїса Івченко, Володимир Міщенко, Ірина Топтун).

Отож, проект рішення «Про оплату праці міського голови у 2019році» так і залишився проектом. Чи повернуться до цього питання на наступній сесії невідомо, адже ніхто не може пояснити, чому такі великі премії і що таке «високі досягнення в роботі». Чим вони визначаються?

Це стосується і районної ради. Для порівняння: голова районної ради Валентина Любомська отримує посадовий оклад згідно з штатним розписом та надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років. Крім того, впродовж сьомого скликання при наданні щорічної відпустки їй надають матеріальну допомогу для оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірах середньомісячних заробітних плат. А ще здійснюють щомісячне преміювання в розмірі 150 % її посадового окладу та преміювання до державних і професійних свят – Міжнародного жіночого дня, Дня Конституції України, Дня незалежності України, Дня місцевого самоврядування (тобто раз на квартал), у розмірах посадового окладу голови ради до кожного свята.

Надія ГОЛОВАТА

Читайте також: ''Нас пресують і не поважають!''