^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.01.2019 16:32
367 переглядів
0 коментарів
У Тальному підняли прапор ВМС на підтримку полонених моряків

10 січня близько сотні тальнівчан прийшли на центральну площу міста, щоб поруч із державним прапором України підняти прапор Військово-Морських Сил України та підтримати українських військових моряків, які незаконно утримуються у російському полоні.

– Сьогодні ми і вся Україна вимагаємо, щоб вони були звільнені й повернулися додому. Моряки повинні знати, ми – з ними! – каже відкриваючи захід ведуча, начальник відділу культури міської ради Ганна Михайлова. Вона почергово надає слово представникам Військово-Морських Сил Сергію Казнадєю та районної спілки ветеранів і учасників АТО Артему Орищенку.

– Від себе особисто і від всіх військових моряків дякую за підтримку наших моряків. Серед 24 полонених – чотири моїх вихованці. Ми надіємось, що хлопці будуть повернуті. Вони ще не один рік захищатимуть Україну. Керуватимуть новими кораблями. За нами правда – ми переможемо! – звертається до земляків заступник начальника кафедри озброєння Інституту Військово-Морських сил національного університету «Одеська морська академія», капітан другого рангу Сергій Казнадєй.

Артем Орищенко теж висловив впевненість у перемозі над ворогом.

Над площею лунає «Слава Україні!» і відгук – «Героям Слава!»

– Зараз ми піднімемо прапор Військово-Морських Сил не лише тому що у нас є спільний морський кордон з державою-агресором, а й тому, що в наших морях мають панувати наші Військово-Морські Сили, – продовжує Ганна Михайлова.

Право підняти прапор Військово-Морських Сил Збройних сил України надали капітану другого рангу Сергію Казнадєю та голові громадської організації Тальнівська районна спілка ветеранів та учасників АТО Василю Данилюку.

Прапор ВМС висітиме на центральній площі Тального до того часу, поки українські моряки не будуть звільнені з полону. Він є символом підтримки тальнівчан наших військових моряків та всіх українців, які незаконно утримуються у російських в’язницях.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року, порушивши всі міжнародні норми, російські прикордонники заблокували прохід до Керченської протоки українському буксиру «Яни Капу», двом катерам «Бердянськ» та «Нікополь», захопивши їх і 24-х українських моряків у полон. Серед них двох моряків з Черкащини. Зокрема, рейдовим буксиром «Яни Капу» керував молодий офіцер Олег Мельничук із м. Сміла. А у складі команди малого броньованого артилерійського катера «Нікополь» служив старшина 1 статті Владислав Костишин, який родом із Христинівського району.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також : Керівництво побалакало – по школах заплакали