^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.01.2019 15:51
584 переглядів
0 коментарів
Залізнячка хоче мати свого старосту

Мальовниче село Залізнячка, що входить до складу Єрківської ОТГ, плекає мрії про власного старосту.

− Наше село більше, ніж Радчиха. Чому там є староста, а в нас немає? Хочемо, щоб у селі була людина, до якої б ми могли звертатися зі своїми проблемами, ініціативами, щоб представляла наші інтереси в громаді, − скаржаться окремі мешканці.

Річ у тім, що село здавна підпорядковується Єрківській селищній раді, і, коли відбувались вибори керівництва Єрківської ОТГ, то в Радчисі, де була власна сільрада, обрали старосту, а в Залізнячці – ні.

− По закону там посада старости не передбачена, − каже голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий. − Як ми проведемо вибори через ЦВК? Є закон: якщо населений пункт перед об’єднанням входив до складу іншої сільради, то в ньому й старости нема. Під нас же не буде Верховна Рада міняти законодавство?! Я особисто не проти того, щоб у Залізнячці був староста, але є законодавство. Ми − законослухняні.

Варто зауважити, що не всі жителі Залізнячки хочуть відокремитись від Єрок. Багато з них не готові до бюрократичної тяганини, яку можуть спричинити такі зміни.

До слова, Єрківська територіальна громада була утворена в жовтні 2015 року внаслідок об'єднання Єрківської селищної ради (до якої входить село Залізнячка) та Радчиської сільської ради. Загальна кількість населення – 5489 осіб. У Єрках проживає 4190, у Залізнячці − 855, а в Радчисі − 444. (За матеріалами сайту «Громада. Інфо»)

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також : Як у Звенигородці Остапа Бендера переплюнули, або Чим закінчуються благі наміри