^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.01.2019 22:23
432 переглядів
0 коментарів
''Нас пресують і не поважають!''

Працівники Тальнівської музичної школи та бібліотеки скаржаться на недофінансування. Цього року з бюджету їм виділили 4 мільйона 600 тисяч. Для того щоб хоч якось вижити – не вистачає ще 600 тисяч гривень. Ті гроші, які потрібні на музичні інструменти, ремонти, конкурси, мають брати з власного спеціального рахунку, також використовують зекономлені кошти за електроенергію та опалення, інше просять у меценатів та благодійників. На чисельні клопотання від музичної школи та бібліотеки, мерія міста не реагує, підтримувати їх по максимуму – відмовляється. З Днем вчителя, Днем працівників культури та новорічними святами, працівників музичної школи та бібліотеки привітати забули. З вересня 2018 року із кожного працівника зняли надбавки до заробітної плати, знизили престижність від 20 % до 5. Як вчити дітей і працювати в таких умовах, люди не знають. Бідкаються, як так піде далі – культурне життя і розвиток у місті занепаде.

– Коли працівників культури переводили в громаду, думали, що буде підтримка, краще фінансування і ставлення, будемо розвиватись і краще жити. На практиці нас пресують і не поважають! Дивлюсь як у других ОТГ започатковують музичні школи, купують нові інструменти, ремонти роблять, а в нас цього немає. Музична школа може бути безкоштовною, як у Єрках, але для цього треба, щоб обдарованими дітьми жили не лише працівники музичної школи, – у суботу скаржиться Тетяна Безпала, керівник Тальнівської дитячої музичної школи.

У приміщенні центральної бібліотеки, де видно тріщини на стінах, які прикривають стелажі з книгами, та відрізане опалення, зранку зібрались працівники музичної школи, бібліотеки. Перед святами говоримо про наболіле.

– На початку року знову підіймається заробітна плата і знову нам буде не вистачати коштів. 2018 року нас врятував спецрахунок, з нього придбали нову домру, гітару, цифрове фортепіано, флейту і оркестр шумових інструментів. Інше витратили на виплату заробітної плати працівникам. Ображає те, що викладачі, які заслуговують на престижність в 20% її не отримують. Це несправедливо, адже завдяки їх праці наша музична школа посіла 3 місце в області. Наші вихованці постійно беруть участь у обласних, всеукраїнських творчих конкурсах і фестивалях, займають призові місця, привозять нагороди. На базі нашого навчального закладу проводимо Міжнародний конкурс скрипалів «Золота скрипка Михайла Ельмана». Все завдяки наполегливій праці наших вчителів. Вважаю, їх треба заохочувати. З вересня я надсилала звернення, клопотання в мерію, відповіді не було. Коли приїжджаємо в інші міста на конкурси, чую від вчителів як їх преміюють, вітають, а за своїх душа болить, – додає Тетяна Безпала.

Цього року на опалення музичної школи виділили 1500 метрів кубічних газу на місяць. Минулого – 2500. Через це в приміщенні сирість, яка пошкодила інструменти. А вони коштують тисячі гривень! У бібліотеці ж опалення зовсім немає, працівники та читачі змушені працювати у холоді. Лякає те, що й діти теж мерзнуть, якщо залишаються читати в читальному залі.

– Якщо музична школа зекономила на енергоносіях, ці кошти, повинні піти на придбання вкрай потрібних нам струн, інструментів, або хоча б – паперу, я вже не кажу про проведення дрібних ремонтів. А в нас навпаки – там зекономили, а там – ледь закрили дірки, – обурюється завуч музичної школи Альона Габієва.

– Прошу купіть обігрівача, кажуть немає грошей. Керівники рад не можуть вирішити чиє це приміщення і на чиєму балансі воно має бути. А ми поки вимушені мерзнути та ще й майже без світлі, – говорить директор Тальнівської центральної бібліотеки Оксана Кобко, пізніше додає, – Просили 28 тисяч гривень для того щоб виписати періодику на рік. Коштів дали тільки на півроку, запропонували виписувати поквартально. Але ж більшість періодики виписується мінімум на півріччя. А ще її треба розділити між нами, дитячою бібліотекою, Гордашівкою, Червоним, Соколівочкою та Здобутком. З книгами теж біда, минулого року виділили 40 тисяч гривень на купівлю, коли в інших громадах по 200 тисяч гривень дають. Вистачило лиш на 536 примірників.

У бібліотеці надбавки до зарплати працівникам не дають, наймолодший – отримує 2900. Люди, які пропрацювали 20-30 років, ненабагато більше.

У музичній школі заробітна плата залежить від розряду. Є викладачі, які навіть не мають мінімальної, молодий спеціаліст отримує 3410 гривень. Ті, хто має стаж, заробляють більше, але викладачів все одно не вистачає. Адже більшість молодих музикантів обирають Європу – там достойна оплата праці.

– Просили міського голову – допоможіть коштами, адже наші діти їдуть в Київ на конкурс (для хореографічного колективу «Фантазія», яким керує Людмила Бабой). Сказав, що пізно звернулись, грошей немає. Інший приклад – на проведення Міжнародного конкурсу скрипалів «Золота скрипка Михайла Ельмана» виділили з міського бюджету 7,700 гривень, в той час як він обходиться в 26 тисяч гривень. Це ж який рівень і престиж району! Але влада цього не розуміє і не цікавиться конкурсом. Жодного року не навідались, щоб хоча б побачити виступи конкурсантів, – коментує Тетяна Безпала.

На сьогодні у музичну школу потрібна концертна бандура для тріо бандуристів «Божена», два баяни та ударна установка.

Також гостро стоїть питання навчання дітей із сіл, які не ввійшли до ОТГ. Cільські ради сіл з яких навчаються учні мають надати субвенції на навчання дітей в музичній школі, якщо ні – то за місяць батькам треба буде сплатити повну вартість в 1300 гривень, це не рахуючи проїзду. Поки таких дітей навчають за 120 гривень.

Будь-які коментарі стосовно фінансування музичної школи та бібліотеки у відділі культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації Тальнівської міської ради надавати відмовляються, пропонують надсилати інформаційний запит на міського голову. Згідно закону, відповідь на нього потрібно чекати до 5 робочих днів. 2 січня міський голова на телефонні дзвінки не відповідає. Тому у середу вранці залишаю йому зареєстрований лист та надсилаю інформаційний запит, стосовно ситуації, що склалася.

Анна ДРАГУН

Читайте також : "Якби ж газ як газ, а так пускають більше повітря, і хоч постав котел на 6, а в будинку прохолодно''