^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.12.2018 13:20
1918 переглядів
0 коментарів
З весни штрафуватимуть та збиратимуть абонплату за комуналку

Борги українців за комуналку зможуть подвоювати. За кожен день прострочення оплати комунальних послуг з 20-го числа нараховуватимуть штраф. У новому законі "Про житлово-комунальні послуги", який вступає в дію у травні 2019 року, зазначають розмір пені – лише 0,01% боргу.

Передбачалося, що вже з 1 січня українці житимуть за новими правилами. Але Верховна Рада відтермінувала початок дії закону, через нестачу встановлених лічильників.

Наприклад, якщо сім'я платить у середньому 1500 грн за комуналку в місяць і прострочила платіж на 90 днів, сума боргу збільшиться приблизно на 27 грн. Така пеня майже невідчутна. У першій редакції закону штрафи були удесятеро більші, але до другого читання суми урізали.

Автори законопроекту пояснюють: комунальна послуга – такий же товар, як картопля або крупа. І якщо використовував воду, газ, тепло, проте не заплатив – повинен нести відповідальність. Нині загальна заборгованість за комуналку – приблизно 40 млрд грн.

Крім основних тарифів з'явиться ще й абонентська плата.

Кабінет міністрів розробив документ, який встановить максимальний розмір абонентської плати. Він буде визначатися за формулою: мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати. Коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло – 0,004; холодна вода – 0,0035; вивезення сміття – 0,0015. Отже, у 2019 році максимальна абонплата на тепло, гарячу воду становитиме 43 грн, на холодну воду – 37,6 грн і на вивезення сміття – 16,1 грн.

– З такими законами скоро підемо з вузликом по світу. Не завжди є гроші заплатити за комунальні послуги вчасно, буває платимо частинами. А тепер їсти не купи, а двадцятого числа гроші віддай, – бідкаються місцеві пенсіонери біля поштового відділення.

Зібрані гроші спрямують на витрати із укладання договорів, розподіл послуги, обслуговування лічильників.

Анна ДРАГУН

Читайте також: ''Скажіть де так платять і я покину свою роботу!''