^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.12.2018 13:51
497 переглядів
0 коментарів
Собор відбувся. Робимо наступні кроки

21 грудня у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Черкас відбулися перші єпархіальні збори духовенства Черкаської єпархії Православної Церкви України. Очолив збори митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан.

В рамках єпархіальних зборів відбулося обговорення Статуту Православної Церкви України, прийнятого на Об’єднавчому Соборі у Святій Софії в м. Києві 15 грудня 2018 року. Крім того, прийняли звернення до духовенства УПЦ Московського патріархату, в якому закликали «вийти з підпорядкування Російської Православної Церкви та приєднатися до Православної Церкви України з метою об’єднання всієї Черкащини в Єдиній Соборній Православній Церкві України та припинення розбрату і релігійної ворожнечі. Ми не підтримуємо ніяких силових дій по захопленню храмів Української Православної Церкви Московського Патріархату на території Черкащини та України в цілому та силового їх переводу у склад Православної Церкви України».

Учасниками цього поважного зібрання були і священики Тальнівщини на чолі з благочинним о. Михайлом Василюком.

Отож ми поцікавилися у отця Михайла як на Тальнівщині відбуватиметься об’єднання православних церков різних конфесій в єдину Православну Церкву України?

– На зборах в Черкасах йшлося про те, що ми, священики Київського патріархату перейшли в Православну Церкву України і підпорядковуємося своєму митрополиту Іоану. Автокефальні священики і священики Московського патріархату після входження до об’єднаної церкви теж будуть підпорядковуватися своєму єпископу. Але це вже не буде три конфесії, а одна – Православна Церква України.

Ті, що не перейдуть, через три місяці повинні поміняти назву і називатися Російською православною церквою в Україні. Якщо вони цього не зроблять, ми їм будемо допомагати це зробити.

Після об’єднавчого собору до нашого храму прийшли 10 нових прихожан, які раніше відвідували церкву Московського патріархату.

Так чи інакше, але кожний священик УПЦ МП прийматиме рішення самостійно. Гарно було б якби священики Тальнівщини, не чекаючи вказівок, об’єдналися. Оце був би приклад! Робити так, як немає в інших, заслуговує великої поваги. Для мене об’єднання – це одне ціле. Не повинно бути так, що кожна конфесія неначе об’єдналася в єдину церкву, але й далі тримається окремо. Я за одне благочиння.

– Тривалий час церква Московського патріархату наполягає, що вона незалежна від Москви. Чи відповідає це дійсності?

– Московський патріархат має безпосереднє єднання з Російською православною церквою. Якщо подивимося у їхній статут, то там чітко записано, що УПЦ МП у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, перебуває у канонічній єдності з Руською Православною Церквою, а Собор єпископів діє на підставі постанов Помісних і Архієрейських Соборів РПЦ. На сайті РПЦ у єпископаті числяться всі наші єпископи УПЦ МП. Митрополит Онуфрій безпосередньо бере участь у священному Синоді РПЦ. Тобто це та сама Російська православна церква.

– Зараз ті, хто проти Православної Церкви України, лякають прихожан, що їм доведеться перехрещуватися, це дійсно потрібно буде робити?

– Перехрещувати нікого не потрібно. У нас однакові канони. Це просто відбулося об’єднання в одну православну церкву. Ніхто в ім’я патріархату не хреститься, і не вінчається і не ходить. Ходять до храму, до Бога. Коли відбувається таїнство хрещення, то священик каже: «Охрещується в ім’я Отця, і Сина, і святого Духа», а не в ім’я Московського чи іншого патріархату.

– Опонентам об’єднання українських православних церков важко змиритися з тим, що ми віддаляємося від Москви, от вони і видумують різні небилиці та поводять себе агресивно…

– Церква не повинна бути агресивною, бо Бог не є агресія. Бог – доброта, любов і милосердя. Що ми зараз в Україні і хочемо зробити – підкреслити, що ми хочемо мати свою єдину церкву, свій мир без участі Росії.

Зараз багато розмов стосовно того, що Президент України Петро Порошенко і влада вмішується у церковні справи. Але це неправда. Президент – це людина, прихожанин, він теж ходить в храм. Тоді ніхто не каже, що він є влада і не має цього робити. А як тільки Президент пішов назустріч бажанню об’єднатися церквам, відразу почали казати – влада втручається в церковні справи. Влада не наказує, якого єпископа призначати чи знімати, вона взагалі в ці справи не втручається. В Росії бісяться, бо бачать, що в нас відбулося те, на що вони навіть не сподівалися – об’єднавчий Собор, в якому взяли участь представники усіх православних церков, в тому числі і два тепер уже колишні єпископи УПЦ Московського патріархату.

Переконаний після отримання томосу справи з входженням в єдину православну церкву підуть швидше. Ми є учасниками великого єднання українських церков в єдину помісну церкву!

Олег ШАТАЙЛО

Запрошуємо до храму

6 січня – о 16 годині – Святкове вечірнє Богослужіння.

7 січня – о 9 годині – Різдво Христове. Святкове Богослужіння. Після служби – Вертеп. Недільна школа.

8-9 січня – о 9 годині – Святкова служба.