^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.12.2018 12:56
335 переглядів
0 коментарів
У Вільховці відновили погруддя Чорновола

Минулої суботи, 22 грудня, на території садиби-музею Героя України В’ячеслава Чорновола у Вільховці було особливо людно. Оскільки за декілька днів минав 81 рік від дня народження В’ячеслава Максимовича, вшанувати та вклонитися світлої пам’яті славному синові українського народу, видатному державному діячеві до села завітали сестра В’ячеслава Чорновола – Валентина Максимівна, голова Народного Руху України, народний депутат України Віктор Кривенко, голова Черкаської обласної організації Народного Руху України Валентина Коваленко, керівники області, району та представники громадськості з сусідніх Катеринопільського, Тальнівського й Шполянського, Жашківського районів.

Під час заходу відбулося урочисте відкриття відновленого погруддя В’ячеслава Максимовича. Нове виготовлене скульптором Віктором Крючковим за ініціативи Народного Руху України, при сприянні народного депутата України Віктора Кривенка та при активній участі Черкаської облдержадміністрації й обласної ради. Щоправда, з відомих причин вже не з бронзи, а з полімерних матеріалів, покритих бронзою.

Право відкрити оновлений пам’ятник надали сестрі Героя – Валентині Чорновіл та жительці Вільховця, активній учасниці тамтешньої художньої самодіяльності Марині Сіманайт.

Ведучи мову про Чорновола – політичного провідника нації, його життя і діяльність виступаючі на мітингу наголошували на колосальній стійкості і мужності Великого Українця, готового пожертвувати найдорожчим задля державних загальнонаціональних інтересів.

На урочистостях йшлося про те, що з державного бюджету виділено кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво нового музейного приміщення на території садиби-музею, який має бути введеним в дію вже через рік. Чудова новина, оскільки нині діючий музей за роки свого існування став вже затісним як для розміщення експонатів, так і для відвідувачів.

До речі, за словами завідувача садиби-музею Василя Стрижиуса, цього року тут побувало понад п’ять тисяч відвідувачів з різних областей України, та з близького та далекого зарубіжжя , як от і з Білорусі та Казахстану. Василь Васильович висловлює надію, що вже в найближчі роки гостей на малій батьківщині Чорновола з відкриттям нового музею побільшає вже тому що родичі В’ячеслава Максимовича готові передати до нього понад тисячу експонатів.

Нагадаємо, в ніч з 22 на 23 травня цього року із садиби-музею В’ячеслава Чорновола було викрадено його бронзове погруддя. Акт вандалізму, як повідомлялось у нашому виданні, першим виявив місцевий житель. У серпні було оголошено збір коштів на поновлення пам’ятки. Планували зібрати близько 150 тисяч гривень.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також : В сільському дитсадку – сімдесят вихованців