^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.12.2018 16:10
660 переглядів
0 коментарів
У Бужанській школі – як в Європі

Команда Бужанського навчально-виховного комплексу “Еволюція” у складі Ольги Галкіної, Богдана Довгаля, Анастасії Коптєвої і Марії Галкіної стала переможцем фінального етапу проекту Zero Waste School Ukraine. В нагороду вона від Фонду Кличка отримала прес, з допомогою якого тут зможуть брикетувати сміття, а згодом здавати його на переробку.

– Захід пройшов на одному диханні, – розповіла керівник бужанської команди Ольга Галкіна. – Були запрошені чудові спікери, ми отримали консультацію юриста з питань практики використання пресу, поласували смаколиками. У дружньому колі обмінялися враженнями від участі в проекті, ідеями, перспективами впровадження принципів ZWS, труднощами у зміні екоментальності нації. Дякуємо організаторам – Аліні Носенко, Василю Теремті та всім, хто долучився до нашої участі у проекті. Разом ми можемо зберегти довкілля, зменшити засміченість в населених пунктах і зробити з Лисянського району перлину туристичного відпочинку.

У коридорах Бужанської школи стоять картонні контейнери під відходи для пластику та паперу, два таких подарували Будинку дитячої та юнацької творчості для пропагування роздільного сортування сміття та здачі його на переробку. Також у школі збирають макулатуру, використані батарейки, розповідають про небезпеку потрапляння їх у ґрунт (для довідки: одна батарейка, потрапивши у ґрунт, отруює 20м2 землі, 400 літрів води).

У вересні під час проведення Zero Waste Day вчитель обслуговуючої праці Альона Багателя проводила для учениць 5-11 класів майстер-клас із виготовлення та оздоблення еко-сумок, це з метою переконати відмовитись від пластикових пакетів. Вчителі та учні школи організовують прибирання в зонах відпочинку Бужанки, висвітлюють інформацію у соціальній мережі Фейсбук.

Нагадаємо, що протягом 241 дня 50 шкіл України вчились впроваджувати в реальність власні проекти. Кожна із шкіл плідно працювала – і у кожної свій результат, проте переможцями визнано 25, і серед них – Бужанська школа.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: ''Людина-свято'' змушує вірити у диво