^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.12.2018 15:15
236 переглядів
0 коментарів
Знову запрацювала програма ''Доступнці ліки''

Наприкінці минулого тижня 70-річна пенсіонерка з Майданецького скаржилася, що даремно добиралась з одного кінця села в інший по слизькій дорозі за ліками, які у місцевій аптеці мали б відпускати за програмою «Доступні ліки». Ліки вона не придбала, бо, як там пояснили, дана програма у Тальнівському районі тимчасово не працює.

Завідувач Тальнівської центральної районної аптеки Олена Карпенко, каже, що проблема виникла через зміну розпорядника коштів. До цього часу відшкодування за даною програмою здійснював Центр первинної медико-санітарної допомоги. Після реорганізації закладу їх має проводити райдержадміністрація спільно із громадою мають.

– Ми уклали договір, подали на реєстрацію у казначейство. Готові хоч сьогодні відпускати ліки. Але райдержадміністрація зволікає, не зрозуміло чому. Давати в борг ми теж не можемо, вже нам заборгували 48 тисяч гривень. Скоро не буде за що ліки купити та працівникам зарплату платити, – пояснює завідувачка аптеки.

Анна Данилюк, директор Тальнівського центру первинної медико-санітарної допомоги ситуацію коментує так:

– Наші сімейні лікарі продовжують виписувати рецепти, що дійсні протягом місяця. Чому виникли ці тимчасові незручності для людей, важко пояснити.

Як завжди, заручниками обставин є пенсіонери, люди, яким державна програма «Доступні ліки» допомагає вижити. Вони дзвонять на гарячу лінію, вимагають пояснення. Це зрозуміло: серед них багато гіпертоніків, хворих на бронхіальну астму.

2 грудня, після декількатижневого вивчення договорів і узгоджень реєстрів райдержадміністрацією, програма «Доступні ліки» знову запрацювала.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також : Посіяли огірочки