^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
04.12.2018 17:54
744 переглядів
0 коментарів
Школа, яка випускає талантів, патріотів та козаків

Наприкінці листопада Вікнинська школа відзначала 20-річчя. Власне 20 років – це історія лише нової будівлі, а загалом вікнинська освіта має куди більшу історію. Ще в другій половині ХІХ сторіччя у селі діяла трирічна церковно-приходська школа. За радянських часів освітній заклад відкрили у 1929 році. Першим його директором був Микола Заліський. Першим господарем нової школи став Микола Дзюнь. Зараз естафету перейняв Василь Кураш.

Нинішня школа − велика, простора, зі своєю власною баштою. Інтер’єр прикрашений картинами місцевих художників та виробами народних умільців. Шкільна зала заповнена гостями, вчителями, радісними школяриками. Адже не кожен день свято! Віншування чергувалися з концертними номерами.

На почин взяв слово перший заступник голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко, який від імені районної влади привітав усіх з ювілеєм та подарував мультимедійний комплекс. Володимир Андрійович зауважив, що керівництво району обмірковує можливість встановлення в школі модульної котельні. Є також задум у майбутньому надати закладу статус опорного. Якщо задумане здійсниться, то це буде третя опорна школа району.

З особливою шаною вікняни вітали учителів-пенсіонерів: Миколу Дзюня, Павла Нетребенка, Тетяну Надельнюк, Олену Дзюнь, які значну частину життя віддали педагогіці. Олена Павлівна Дзюнь працює тут і донині, навчаючи учнів мистецтву рідного слова. Микола Григорович Дзюнь (колишній директор) сформував головний вектор розвитку школи, збудований на засадах козацької педагогіки.

З ініціативи Миколи Дзюня і Тамари Комар при школі виник козацький осередок, який з часом переріс у офіційну структуру − Вікнинський козацький курінь. Його мета –національно-патріотичне виховання, поглиблення знань про рідний край та історію.

Варто нагадати також, що тут є досить багатий історико-краєзнавчий музей. 80% експонатів до нього передав Микола Крюк.

Вікнинська школа йде в ногу з часом, має сучасний комп’ютерний клас і діючий (що важливо!) сайт, який розповість Вам детально про всіх вчителів, їхні здобутки, познайомить з музеєм, роботою козацького куреня тощо.

Поіменно ведучі згадали випускників-атовців − Руслана Поліщука, Романа Гончара, Петра Задвернюка, Петра Волошина, Василя Гріненка, які гідно відслужили і вже повернулись, а також тих, хто зараз на Сході − Михайла Сімака, Сергія Романченка, Максима Клеуса, Сергія Клеуса, Романа Задвернюка. Подякували їм за мужність та гідне виконання військового обов’язку.

Теплими, щирими були спогади про вчителів, що відійшли у вічність – Світлану Будник, Олександра Бердака, Любов Куліш.

Віталій Надельнюк, Станіслав Гріненко та Іван Чабан вразили присутніх неперевершеними голосами та професійним співом. Шкода, що ці талановиті чоловіки за нинішніх умов не можуть реалізувати свій творчий потенціал на повну силу.

Вікнине загалом багате талантами. Тут же в школі бачимо картини Миколи Крюка, Наталки Авраменко, аплікації з соломки Любові Сущенко та з насіння Галини Російчук. Вікнинську школу закінчив відомий художник Олександр Нетребенко та заслужений артист України Володимир Сніцаренко.

Найприємніший момент свята – танок для тих, хто знайшов своє кохання у школі – Василя та Алли Гріненків, Сергія та Ольги Генів.

З вітальним словом звернувся до всіх директор Вікнинського НВК Василь Кураш:

− Хочу подякувати долі, що мені випала така честь і вчитись у цій школі, і працювати вчителем, і очолювати цей колектив. Цей колектив справді прекрасний. Таким він був у всі часи. Тут навчаються чудові учні. І я, повірте, ціную це. Наша сільська школа дає якісні знання. Про це свідчать численні випускники-медалісти. І ті діти, що йдуть у виші, вони в інститутах завжди лідери. Наша школа знаменита волонтерством. Допомагаємо, якщо в кого яке горе трапляється, і, звісно ж, допомагаємо, чим можемо нашим захисникам. Хочу подякувати за гарну співпрацю батькам, сільраді, орендарям. Усім, хто нам допомагає. А також хочу нагадати, про трьох наших героїв, працівників, які, коли прийшла в країну біда, стали на захист її кордонів. Це Юрій Гень, Василь Гріненко, Євгеній Сущенко. Ми гордимося ними. Подяка їм. Єднаймося, бо ми того варті!

Вітаємо ювілярку! Школі процвітання! Шкільній родині – добра та здоров’я.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: На обласному конкурсі ''Мистецтво оригамі'' катеринопільчани здобули 5 перемог