^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
02.12.2018 16:19
223 переглядів
0 коментарів
''Принесли кота, з розпореним черевом від горла і до хвоста, зашили то вижив''

У Тальнівській ветеринарній лікарні у допомозі тваринам не відмовляють. Окрім великої рогатої худоби і свиней, лікарі в екстрених випадках оглядають навіть екзотичних домашніх улюбленців. Віднедавна – під наркозом стерилізують, а за потреби, навіть, «кесарять» собак і кішок. Такі операції дозволяє робити ліцензія, яку отримали рік тому.

– Наші пацієнти в основному собаки, коти, поросята, телята, яких потрібно щеплювати, оперувати, брати кров на аналізи та рятувати у надзвичайних ситуаціях. Але якщо принесуть хворого папугу, шиншилу, декоративного кролика, хом'яка, морську свинку, зробимо все, що в наших силах. А ось коли необхідні УЗД-діагностика, рентген та профільне обстеження – їдуть в приватні клініки сусідньої Умані, – розповідає Руслан Соловей, начальник Тальнівської державної лікарні ветеринарної медицини.

На вхідних дверях ветлікарні два оголошення: «Консультації та лікування тварин платні», «Лікувальна допомога собакам та котам не щепленим проти сказу, а також собакам без намордника та повідка не надається».

Щороку для ветеринарії держава безкоштовно надає вакцини проти сказу, чумки, сибірки та Ньюкаслської хвороби. Про проведення в районі щеплень та роздачу вакцини для домашньої птиці інформують в газетах та через сільські ради і підприємства. У селах просять приводити тварин у спеціально відведене місце. Вакцинацію можуть провести за один день, усе залежить від кількості приведеної худоби. По місту діють 3 пункти, де роблять щеплення: на «Макотерчику», в районі щебеневого заводу та біля бази підприємця Гусєва.

– Якщо приведуть собаку, яка подавилась кісткою, а в нашому журналі нема запису, що її не щеплювали від сказу – надавати допомогу не будемо. Ніхто не візьме на себе таку відповідальність. Адже хвороба передається через слину, це все дуже небезпечно, – коментує Наталія Галицька, керівник Тальнівського управління Держпродспоживслужби.

– Навесні найбільше звертаються з кліщами на котах, собаках. До осені прогресує чумка. Якщо хворобу виявили відразу, врятувати можливо. Рідше ідуть з отруєнням. А ось нещодавно принесли шиншилу, у неї був перелом кінцівки. Оглянули, наклали гіпс, а через два дні вона його згризла. Довелось другий раз робити. Також часто звертаються з абсцесами в тварин. Привезли хом'яка, щока опухла, дивлюсь, а то «свищ»: розрізали, почистили, врятували. Якось принесли кота, з розпореним черевом від горла і до хвоста, зашили, то вижив. Бігав вже через 2 тижні. І лебедя рятували, і з мисливської собаки кулю витягували, – каже Руслан Соловей. – А ось прищеплюють тварин неохоче. Зате, як ті захворіють, то бігом біжать – «Рятуйте!»

Усі ветеринарні послуги та прейскурант цін прописані у Наказі Міністерства аграрної політики та продовольства України. Від суми на клінічний огляд до профілактичних щеплень тварин, хірургічних втручань та післяопераційного перебування, харчування. Складні операції проводять тільки у операційній, але за потреби виїдуть на місце, оглянуть.

– Стерилізувати собаку в Тальному обійдеться в 650 гривень, така ціна через дорогий наркоз. До суми входять послуги лікарні та потрібний операційний пакет ліків, який можна придбати у будь-якій з 5 ветаптек міста. Бродячих собак стерилізують безкоштовно. За день можуть прооперувати 4 тварини. Харчування та післяопераційну реабілітацію допомагають оплатити волонтери, – інформують ветеринари.

Цьогоріч у тальнівській ветлікарні стерилізували 19 бродячих собак. Прооперованих помічали зеленою кліпсою на вусі.

Минулого року в Тальному переобладнали старий автобус «Кубанець» в мобільний стерилізаційно-карантинний пункт. Придбали матеріали для монтажу вольєрів та тимчасового утримання тварин. На це витратили кошти громади та Фонду підтримки місцевих ініціатив при Посольстві Канади в Україні. Наразі автомобіль не функціонує.

Приміщення, яке мало бути облаштоване для післяопераційного перебування тварин у селі Здобуток, ще неготове. У міській раді мають закінчити проект реконструкції до Нового року.

У тальнівській ветлікарні працює 10 осіб (лікарі, фельдшери, бухгалтер та водії). Мають 3 авто, лабораторію та медичний спеціальний одяг (білі, зелені та блакитні халати). Також ветеринарні дільниці функціонують у Кривих Колінах, Легедзиному та Гордашівці. У Гордашівську шукають лікаря-ветеринара, але працювати за мінімальну зарплату, люди відмовляються. Молодих спеціалістів без 3-річного досвіду на роботу не беруть.

– Вже 10 років звертаюсь у ветлікарню за допомогою. Влітку моїй козі машина переїхала лапу, водій навіть не став, так і залишив на дорозі лежати. Ми швидко в машину і до ветлікарні, тут оглянули, призначили лікування, наклали гіпс. Врятували мою улюбленицю, по цей день молоко дає, – згадує Валентина Тимченко, жителька Тального. Сьогодні вона прийшла за ліками для кошеняти, яке застудило вуха.

– Якщо в лікарні нічим не можуть допомогти, йду до ветаптеки, що в центрі. Там продавчиня колишня працівниця ветлікарні, теж гарно розбирається в лікуванні. Минулого року вилікувала мого британця від сечокам'яної хвороби, – каже Олександр Майборода, з Тальнівського району.

Породистих тварин зазвичай везуть на лікування в сусідні райони, де працюють приватні ветеринарні клініки. Ціна за послуги вища ніж в державних. Але обладнання та лабораторії сучасніші.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Водоканал: наші насоси як ''горбаті ''Запорожці'', на яких вже не їздять