^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
30.11.2018 9:51
324 переглядів
0 коментарів
Водоканал: наші насоси як ''горбаті ''Запорожці'', на яких вже не їздять

Тальнівський район один з небагатьох, які подають питну воду населенню з власних свердловин. Всього їх 22, на сьогодні працюють 13 глибиною від 60 до 130 метрів. Більшість розташовані на території міста. Ними опікуються дві водонасосні станції.

– У нашому районі проблем із запасами питної води немає, але щодо якості, то по ДСТУ її вважають напівтехнічною. Все через те, що деякі свердловини містять нітрати. До такого призводить сміття та каналізації з приватних секторів, які просочуючись під землю, потрапляють до ґрунтових вод, а тоді й до покладів питної. Такі свердловини потрібно закривати, а на практиці змішуємо з водою без нітратів, щоб вона відповідала нормам, прописаним в стандарті. Аби вода була чистою, треба замінювати водогони, бурити нові свердловини та мати системи очищення, – розповідає директор тальнівського комунального підприємства «Водоканал» Ігор Сімборський.

Обов'язково щокварталу з усіх діючих свердловин санепідемстанція бере воду на аналізи. Результати передають до місцевого «Водоканалу». Місця, де розташовуються свердловини, обгороджені колючим дротом, закриті важкою захисною арматурою.

Щоб відшукати та пробурити одну таку свердловину, потрібно залучати геологів, потім техніку, яка виконує такі роботи. Тоді прокладати нові водогони, які коштують чималих грошей, – пояснюють у «Водоканалі».

Минулого тижня Кабінет Міністрів виключив із законопроекту «Про держбюджет на 2019 рік» кошти, передбачені для фінансування програми "Питна вода України", яка була ухвалена ще в 2011 році. Це може поставити під загрозу централізоване питне водопостачання в державі, повідомляє асоціація "Укрводоканалекологія" на своїй сторінці у Facebook. Таким чином водоканали повністю перейдуть на утримання міської влади.

За подачу води до центральної частини міста, а також у житлових районах біля автостанції, «Макотерчика» і аж до цукрового заводу відповідає водонасосна станція, що біля Пагорбу Слави. На її території під землею є резервуар для води місткістю 100 метрів кубічних. Вода з трьох свердловин сюди надходить через водогони. Потім за допомогою насосів та частотного перетворювача, що регулює тиск, подається до населення. Резервуари є ще в районі житлового масиву «Перемога» та в селі Здобуток. Там окремі насосні станції.

– Несправності з трубами, насосами та подачею води трапляються майже щодня. Все через те, що працюємо з трофейною технікою, – скаржиться майстер станції Владислав Голдовський, – не вистачає слюсарів, що ремонтуватимуть водогони та каналізації, водіїв та техніки. Адже молоді спеціалісти за кордоном, а тут за 3-4 тисячі працювати не хочуть, – чухає потилицю.

Місто забезпечують водою 2 насоси, які працюють понад 60 років. Якщо обидва вийдуть з ладу, Тальне і прилегла територія залишиться без води.

– Нам потрібна новітня, економна і надійна насосна станція, яка коштує півмільйона. Термін експлуатації насосної, без ремонтів – 10 років, а нашій 60. Якщо порівняти з машинами то наші насоси, як «горбаті «Запорожці», на яких вже не їздять. Коли станеться чудо і куплять нове обладнання – замінимо за півдня, – каже головний інженер Олександр Потьомкін.

Два рази на рік резервуари, де зберігається вода, очищують від намулу і обробляють дезактином. Воду після двох набирань зливають, далі вже чисту подають населенню. Систем очищення питної води в місті немає взагалі. Якби були, то допомогли позбутися нітратів у питній воді.

– Є чотири чисті свердловини колишнього молокозаводу, які нам би дуже допомогли позбутися води з нітратами. Але зараз міська рада веде перемовини, щоб забрати їх на баланс, потім передати нам. Адже якщо прокласти нову гілку від них до нашого резервуара, то питання нітратів відпаде, – пояснює Наталія Корнєєва, інженер з екології та охорони навколишнього середовища.

Воду в районі не хлорують, тому що йде підземний водозабір. В прилеглих районах та обласних центрах, питна вода качається з річки. Тому вносять багато хімії, зокрема хлору.

У «Водоканалі» зізнаються «з очисними спорудами в місті біда», вони неефективні і майже не функціонують.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Чергові іграшки з рубильником