^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.11.2018 9:35
728 переглядів
0 коментарів
І повіяв вогонь новий з Холодного Яру

Минулого тижня Тальне на декілька днів стало епіцентром повстанського руху. Як і сто років тому біля палацу графа Шувалова можна було бачити повстанців, червоноармійців і чекістів…

Насправді це були зйомки одного із епізодів історичного фільму «Чорний ворон». Картина розповідає про події боротьби холодноярських повстанців проти червоних окупантів і є екранізацією однойменного роману-бестселера Василя Шкляра.

Це історія життя і кохання Івана, якому в найдраматичніший для України час, судилося стати холодноярським отаманом на прізвисько Ворон.

Нам вдалося поспілкуватися із Тарасом Цимбалюком, виконавцем головної ролі. Він наш земляк із Корсунь-Шевченківського.

Актор розповів, що чималу роль у його зацікавленні подіями української революції початку ХХ століття, відіграв батько.

– Мій тато історик і філолог. Від нього я вперше дізнався про Холодноярську республіку. Тому, коли два роки тому почалися проби на фільм, мене дуже потішило, що нарешті в Україні хочуть екранізувати «холодноярську історію».

Тарас Цимбалюк каже, що читав і «Холодний Яр» Горліса-Горського, і роман Шкляра «Чорний Ворон». Але батька вважає головним консультантом історичних сцен.

Зізнається: з кожним днем почуваюся впевненіше в образі отамана.

– Не просто вжитися в образ. Це складний персонаж, людина, яка пожертвувала найсвятішим заради України: у нього вагітна дружина, а він іде воювати. Таких людей одиниці…

Актор і раніше знімався в історичних фільмах та серіалах. Це дало йому неабиякий досвід. У небезпечних для життя сценах переважно знімається без дублера.

– Слава Богу зйомки у попередніх фільмах додали досвіду з фехтування, їзди на конях. Я й верхи на «свічку» ставав, і на скаку з рушниці стріляв.

Цікавимось у головного героя, чому саме наш край обрали для зйомок фільму.

– Зазвичай чекісти свої установи облаштовували саме у таких приміщеннях, як тальнівських палац. Тому й обрали це місце для зйомок того епізоду роману, коли радянські каральні органи захопили батька отамана, а він прийшов його визволяти…, – ділиться секретами закулісся. – Далі по роману: чекісти мене просять, щоб я здав їм холодноярських отаманів, а я їх веду в штучну засідку…

Цимбалюк каже, що на Черкащині це перша зйомка фільму, але не остання. До цього знімали в музеї Пирогово, Переяслав-Хмельницькому, у Васильківському районі…

В Тальному працювали три дні. Коли спаде сніг, ще на декілька днів повернуться на Тальнівщину, щоб відзняти епізод із прибуттям потяга на станцію.

– Сьогодні 17 день із 35 знімальних днів. Це близько сотні сцен, – зізнається актор. – Слава богу є гроші на те, щоб якісно зняти фільм. А це і кіннота, і піротехніки, і масовка в потрібній кількості, і костюми відповідного рівня, і якісний грим. Все на високому рівні!

Крім Тараса Цимбалюка у фільмі знімаються популярні українські актори Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Даніїл Мірешкін, Зоряна Марченко, Наталя Сумська та інші. А ось жителі Тальнівщини були задіяні в зйомках масових сцен.

Очікується, що фільм вийде в прокат у серпні наступного року.

Виробництво фільму здійснює «ТЕТ Продакшн» на замовлення телеканалу 1+1. «Чорний ворон» – вже другий проект, присвячений художньому переосмисленню вирішальних історичних подій новітньої історії України, над яким працює канал 1+1.. Два роки тому відбулась успішна прем’єра історичної драми «Століття Якова».

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: ''Якщо комбайнер не навчиться відчувати техніку, ножі будуть часто застрягати, ламатися''