^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.11.2018 13:23
194 переглядів
0 коментарів
21 листопада нашому відомому землякові Михайлу Наєнку виповнилось вісімдесят

21 листопада нашому землякові, відомому літератору, публіцисту, уродженцю села Гуляйполе Михайлу Наєнку виповнилось 80 років. Більшу частину свого життя Михайло Кузьмович присвятив науковій та викладацькій роботі, чим, по суті, займається й зараз, пишучи наукові праці, мемуари та керуючи Центром літературної творчості. Довгий час був деканом філологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За його керівництва на факультеті відкрились нові спеціальності – фольклористика, класична філологія, літературна творчість, хорватистика. Він став другим батьком для тисяч студентів, десятків докторантів та кандидатів наук. Член Спілки письменників та Спілки журналістів України. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка та Української міжнародної премії імені Григорія Сковороди.

Окрім того, Михайло Наєнко – великий патріот, що глибоко переймається долею України та малої батьківщини – Гуляйполя зокрема. В рідному селі саме за його ініціативи й матеріальної підтримки відкрили церкву Київського патріархату та пам’ятник малому Шевченкові, який разом з батьком волами подорожував через Гуляйполе у Крим по сіль.

У День народження, що символічно співпадає з Днем архістратига Михаїла та храмовим святом Києва, Михайло Наєнко приймав вітання з усіх куточків планети, від друзів, родичів, земляків, колег, випускників, посадовців. Інститут філології привітав ювіляра презентацією його нових видань"Вечірні світанки: Берибіське Гуляйполе, “Від Києва до Лубен” і Літературні візії" (2015), "Вітер. Літературна критика і рух художнього слова" (2017), "Філологічні семінари − школа наших традицій" (2017), "Після сказаного і… Поза записом" (2018). На честь нашого земляка влаштували грандіозну мистецько-віншувальну програму за участю відомих артистів, письменників, науковців.

Не забули про ювіляра й на Катеринопільщині. До 80-річного ювілею Михайла Наєнка працівники Катеринопільської центральної районної бібліотеки підготували та провели літературно-краєзнавчу годину "Ще не все дописав. І крапки я не ставлю" для старшокласників Катеринопільського НВК №2. Захід супроводжувала презентація "Півстоліття з пером літературознавця". Ольга Найденко озвучила книжкову виставку "Михайло Наєнко − педагог, учений, патріот" та зачитала вірші письменника.

Многії літа!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Гуляйполе утворилося до нашої ери?