^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.11.2018 11:20
712 переглядів
0 коментарів
Олег Солодько: ''Лікарів на Тальнівщині не вистачає''

Нещодавно призначений головний лікар Тальнівської ЦРЛ 42-річний Олег Солодько скликав у середу 14 листопада прес–конференцію.

– Наші зустрічі у подальшому будуть регулярні, ми хочемо, щоб ви з перших уст дізнавались про життя закладу, а не з чуток, – заявив.

На сьогодні Тальнівська ЦРЛ – це лікувально–профілактичний заклад першої акредитаційної категорії, метою якого є надання медичних послуг жителям району. У лікарні працює 49 лікарів, з них 15 – з вищою категорією, 19 – з І категорією, 8 – з ІІ категорією. Відсоток атестованих лікарів становить – 85,5%, працює 140 середніх медичних працівників, з них атестовані – 73,6%. Облаштовані 3 палати для інвалідів війни, учасників АТО та ліквідаторів на ЧАЕС.

Важко заперечити, українці давно заслуговують на гідне медичне обслуговування. Для цього необхідно кардинально змінити систему охорони здоров’я, щоб громадяни отримували якісні послуги у сучасних медичних закладах, а медичні працівники – високі зарплати, соціальні гарантії та можливість професійного росту.

Що стосується реформування вторинної ланки медицини, то це формування госпітальних округів. Відповідно до розпорядження Кабміну від 12.07.2017 року затверджено перелік та склад госпітальних округів області. Тальнівська ЦРЛ разом з медичними закладами Уманського, Хрестинівського, Маньківського, Жашківського та Монастирищен-ського районів належить до західного госпітального округа.

– У 2019 році ми розпочинаємо зміни в амбулаторній допомозі. Тепер черга закладів спеціалізованої допомоги ставати комунальними некомерційними підприємствами й самостійно розпоряджатися своїми фінансами. Правило те саме: хто краще надає послуги, до кого йдуть люди, той отримує більше грошей. Основний капітал медичного закладу — його фахівці. Запорука фінансового успіху — грамотний розподіл коштів, який забезпечує необхідний рівень технічного оснащення і приваблює хороших спеціалістів, – розповідає Олег Володимирович. – На жаль, діагностична база нашої лікарні не поновлювалась понад 10 років. Ми не прибуткова організація, тому майбутнє закладу залежить від органів влади,громади, багатих людей району. Якщо до 2020 року лікарню недоукомплектуємо, не завершимо ремонти, то відповідно не отримаємо ліцензію. Нам необхідно придбати дихальний апарат з підтримкою функції дихання у новонароджених, сучасний УЗД–апарат, фіброгастроскоп та колоноскоп для обстеження кишково-шлункового тракту та багато чого іншого.

– Чи існує у лікарні проблема з кадрами? Скільки інтернів працює у лікарні?

– Так, така проблема є. У лікарні 12 незакритих ставок. Лікарі-інтерни не хочуть працювати на зарплату 3200 гривень. Лише один лікар-інтерн працює у педіатричному відділенні. Це зрозуміло, відсутня мотивація. Коли лікар хірург вищої категорії отримує зарплату у розмірі 4100 і проводить по 3–4 операції за добу, це занадто. Лікар, медична сестра, санітарка зрівняні у зарплатах. Дефіцит до кінця року становить 605 тис. грн працівникам на оплату праці, закриваємо в ручному режимі.

Крім того молоді фахівці, що прагнуть професійного росту, хочуть працювати на сучасному обладнанні, удосконалюватись, рости. А на чому?

– Чи є тенденція до збільшення кількості хворих у цьому році?

– Ні, показники по відділеннях сталі. По пологах – навіть більше. Жінки з Катернопільського та Новоархангельського районів їдуть до нас народжувати, це радує.

За поточний рік кількість пацієнтів становить більше як 23000 із 34000 усього населення району. Лікарня цілодобово надає допомогу.

– Чи оперують у нас терміново дітей?

– Якщо потрібна невідкладна допомога, обов’язково оперуємо. Особисто роблю операції.

– Чи забезпечені хворі на цукровий діабет інсуліном?

– На сьогодні не вистачає більше ніж 300 тис. грн. на інсулін, ОТГ заборгувала 189,261 тис. грн, а районна влада – 193,495тис. грн.. Пообіцяли до кінця року виплатити.

– Реформа медицини ініційована урядом, наскільки держава покриває потреба на утримання лікарні?

– Тільки 67% йде фінансування з держави. Решта – місцеві органи влади, тому я змушений йти просити гроші.

Є у нас на балансі лікарняна аптека, навпроти приймального відділення. Вона неприватна і для нас вона дуже важлива, бо за виручені кошти, ми можемо терміново відремонтувати машини швидкої допомоги чи використати їх у форс-мажорних ситуаціях. Так нещодавно в одній з палат терапевтичного відділення обвалилась підлога, коли зняли лінолеум, через дірку було видно дитячий стаціонар. Терміново відремонтували за гроші, виручені з аптеки. На жаль, хтось хоче привласнити аптеку, для них це налагоджений бізнес, для нас – спосіб виживання.

– А як щодо платних послуг?

– Зі зміною статусу лікарні, з’являться платні послуги. Це буде орієнтовно з 2020 року. Безкоштовними залишаться екстрена, первинна, паліативна допомоги, пологи та медичне обслуговування дітей до 16 років. Отримати безкоштовні медичні послуги можна буде й після звернення до сімейного лікаря, який направляє пацієнта до профільного фахівця. Отож поспішіть підписати декларацію з сімейним лікарем.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Цей підступний цукровий діабет…