^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
25.11.2018 19:06
827 переглядів
0 коментарів
Загартовують морозами і бюджетом

Тальнівський будівельно-економічний коледж переживає не найкращі часи. Приміщення не опалюється. А останнім часом взагалі поповзли містом чутки про його чи то закриття, чи об’єднання із Тальянківським агротехнічним коледжем. Щоб дізнатися все з перших вуст, іду на прийом до директора коледжу Андрія Андрющенка.

Оскільки у приміщенні дуже холодно, то й перше питання про те, чому так сталося з опаленням.

– Чого? Нас і раніше фінансували погано, але фінансували. Коли приймали бюджет на цей рік, статтю фінансування коледжів і технікумів взагалі викинули з бюджету. Ті коледжі, які були самостійними і фінансувалися з державного бюджету, перейшли на обласний бюджет, а ті, що були в структурі університетів, не змогли передати, бо є указ президента про те, що майно національних університетів відчужувати не можна. Отож для нас гроші в бюджеті не передбачені, тому міністерство щомісяця шукає кошти, щоб профінансувати навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації, – ділиться наболілим Андрій Андрющенко. – При потребі 200 тисяч гривень, нам дали 32 тисячі. Цього вистачає лише на електроенергію. При цьому залучаємо свій спецрахунок, благодійний рахунок…

Директор каже, що сьогодні про опалення газом мова не йде.

– Хоча у нас котельня готова повністю – всі дозволи отримали, зробили звірки й купу грошей витратили. Навіть два тендера по газу провели на очікувану суму. Але «очікувану суму» не отримали, відповідно вони «згоріли». І нам зараз знову потрібно виходити на ці тендери, але знову ж таки немає з чим «виходити». Коштів нема…

Андрющенко з болем констатує: «Навіть якщо в січні прийде фінансування по газу, зимою котельню не запустимо, бо в мороз цього робити не можна. Не дай Боже льодяний корок, то відразу порве систему опалення».

У Тальнівському будівельно-економічному коледжі 1 грудня ідуть на канікули. Триватимуть вони чи то до 15 лютого, чи до 1 березня. Кажуть, усе залежатиме від погодних умов.

– В Тальянках ситуація з фінансуванням не краща. Так само там підуть на «довгі» канікули, які триватимуть із 15 грудня і аж до 15-20 лютого, – каже Андрій Андрющенко, але визнає: – У них єдина перевага – встановлено дров’яний котел і є земля, якою можуть перекривати витрати. Тобто є додаткові кошти.

Цікавимося питанням, яке сьогодні у багатьох на вустах: яка доля чекає на будівельно-економічний коледж?

– Про закриття не йдеться. Абсолютно очевидно, що об’єднання з Тальянківським агротехнічним коледжем буде. Як це відбуватиметься і коли, поки сказати не можу. Технічні деталі не обговорюються. Чому? Бо це достатньо важке питання, – зізнається директор.

Цікавлюся, чому воно виникло?

– Бо два маленьких коледжі в одному районі утримувати ніхто не хоче. На даний час у нас навчається 410 студенів, у Тальянківському – 800. Тому, сподіваюся, про фінансування коледжу, де навчатиметься 1200 студентів ніхто не забуде, – каже Андрющенко.

– Які переваги від такого об’єднання?

– Переваги об’єднання – краще фінансування, можливість готувати бакалаврів і відкривати робітничі професії. Ми будемо говорити з місцевою владою про організацію профільних шкіл. Це перспектива.

Директор дивується, звідки пішли такі чутки. Він каже, що пліткують ті, хто боїться, що їх виведуть із зони комфорту. Тому і борються з тим, чого не існує.

– Збереження колективу – одне із основних завдань. Звичайно, якась частина студентів здобуватиме ту ж спеціальність, на яку поступили, але на базі Тальянок, а якісь спеціальності, скажімо, програмісти й економісти – залишаться в Тальному. Наголошую, коли це об’єднання буде, я не знаю. Точно не одразу після Нового року і точно не з нового семестру. Але навчатися в холоді і йти на три місяці на канікули – теж не варіант. Так довго тривати не може. Тим паче, що така сама тенденція з фінансуванням зберігається і на наступний рік.

На базі Тальнівського будівельно-економічного коледжу працює і економіко-математичний ліцей. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року, він посів почесне 3 місце в області. Цікавлюся у директора ліцею Валентини Тресницької, чи й вони йтимуть на тривалі канікули:

– Ні ми працюватимемо у звичному режимі. На канікули підемо, як і всі навчальні заклади громади.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Скільки коштує зимовий одяг в Тальному?