^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
23.11.2018 14:32
869 переглядів
0 коментарів
Хто нагрів руки на школах Тальнівщини?

Як стало відомо на сесії Тальнівської районної ради, за два дні відділ освіти райдержадміністрації уклав із постачальником газу ТОВ «Чічек Констракшн» дев’ять (!) додаткових угод. Згідно з ними ціна за 1000 метрів кубічних газу збільшилася із 7860 гривень до 14580, а обсяги зменшилися із 133289 до 71853 метрів кубічних. Отож, кошти пішли чималі, а в школах холодно.

Депутат Ігор Новицький упевнений: за цим стоїть погано прихована корупційна складова. Він запропонував голові адміністрації розібратися з цим питанням і на наступній сесії доповісти депутатам.

– Приведіть сюди юристів і хай вони нам всім розкажуть, яким чином такі тендери виграються. Я вбачаю тут корупційну складову. Вона тут просто явна, – не приховуючи обурення, каже Ігор Валерійович. – Думаю, не лише у мене є питання до вашого юриста чи юриста райдержадміністрації. Так можна 100% тендерів вигравати: здали під 3 копійки, а після того як виграли, в додатковій угоді поставили 3 мільйони. Я не вірю, що в законодавстві це ніяк не врегульовано. Тоді в Україні всі тендери так би вигравалися.

Начальник відділу освіти Лариса Коваль стверджує, ніби її теж насторожило, що фірма заявила ціну набагато нижчу, ніж на ринку газу, тому консультувалася з юридичною фірмою «Консалт». Втім, вони не знайшли підстави відмовити учаснику в участі у тендері. Тому просить депутатів на грудневій сесії виділити додатково 200 тисяч гривень на опалення газом 9 шкіл і методкабінету.

У депутатів виникло ряд суттєвих запитань: Навіщо підписували додаткові угоди? Чому не розірвали договір із недобросовісним постачальником?

Посадовець каже, обставини так склалися, що коштів на тендер не вистачало, швидко робили перекидки. Та й на повторне проведення тендеру часу й коштів не вистачало. Тому діти мерзніть, а дорослі – гоніть монету.

У цій історії залишається відкритим питання: чи голова райдержадміністрації Василь Клименко та голова районної ради Валентина Любомська знали про цю аферу. Вочевидь, знали. Бо дивлячись, як пані Любомська уважно вичитує договори «Екоклінера», щоб не платити за вивіз сміття, вона не могла не бачити того, що призведе до додаткових витрат із районного бюджету.

Володимир ВОЛИНЕЦЬ

Читайте також: Маєм дрова- будем здорові