^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
19.11.2018 18:27
372 переглядів
0 коментарів
Володимир Гень – музична легенда Катеринопільщини

У кожного краю є свої люди-легенди відомі своєю працею, талантом, щедрою душею. Такою легендою для Вікниного, та й Катеринопільського району в цілому, є Володимир Гень, незрівнянний педагог та музикант. 17 листопада йому виповнилось 80 років. "26 років (1975-2001) Володимир Платонович працював учителем та керівником духового оркестру Вікнинського філіалу Катеринопільської музичної школи, − розповідає Василь Кураш. − Це не чоловік, а суцільний позитив. У ньому взагалі нема нічого негативного. Учні його безмежно любили, обожнювали. Він має талант від Бога. Цілі покоління вікнян отримали від пана Володимира знання і вміння гри на духових інструментах. Десятиріччями духовий оркестр був візитівкою нашого села. Жодна подія, свято не обходились без нього".

Талановитого музиканта добре знають та шанують на Катеринопільщині.

"Найщиріші вітання моєму вчителю і наставнику. Володимир Платонович був мені, як батько. Міцного здоров'я,всіх благ і многая літа!" − приєднався до побажань Микола Стояненко.

"Вітаємо з ювілеєм Володимира Платоновича! Він добра людина, гарний вчитель, який привив любов до музики багатьом учням! Хай Господь дарує міцне здоров'я, злагоду та достаток в дім та многих літ!" − пише Ірина Рибальченко

"Міцного здоров'я і многая літа! Музикант від Бога!"− лунає вітання від колеги, директора музичної школи з Єрок Анни Гунченко.

І таких побажань чимало. Люди з великим теплом приєднались до віншувань ювіляра. Цікавимось у його доньки Наталії Авраменко, в чому секрет такої всенародної любові та визнання.

− Навіть не знаю, − каже Наталія Володимирівна. − Він ніколи не кричав ні на кого, ставився до учнів на рівних, як до друзів. Можливо в цьому.

− А як йому вдалося все життя бути на хвилі позитиву? Чи є якийсь секрет?

−З погляду батька, всі люди хороші й правильні. Над чужими гріхами й проступками він навіть не замислюється. Шукає найкраще в людині.

Вдалося нам поспілкуватись і з самим ювіляром, якому, до речі, знайомі та односельці його віку не дають. Кажуть, що він виглядає на років 50-70.

− Як Вам вдається підтримувати себе в такій чудовій формі? − запитуємо.

− Я все життя займався спортом, грав у волейбол, футбол. В молодості якось з метання гранати ледь не став майстром спорту, подолавши норматив у 62 метри. Та й зараз на місці не сиджу, багато ходжу, рухаюсь.

− Ким із своїх учнів Ви найбільше пишаєтесь?

− Я всіма пишаюсь. Усі діти були хорошими, талановитими. Але найбільш обдарованим був і залишається Володимир Сніцаренко. А ще радію успіхам Віктора Шавалєєва, Миколи Батори, Олега Дерикота, які працюють в оркестрі, що діє в селі Коржі під Києвом. Добре, що не полишили музики.

− Що порадите сучасній молоді? Як треба жити, щоб не сумувати, не впадати в депресії, бути завжди на позитиві?

− Я їм бажаю віка та здоров’я! І ще варто завжди пам’ятати, що є спорт та музика. Треба, щоби була музика в їхньому житті.

Володимир Гень народився у Вікниному. Закінчив школу, відбув армію. Навчався в Умані та в Київському училищі імені Р.М. Глієра. Грає на всіх духових інструментах, фортепіано. Найбільше любить баритон та трубу. Був директором Вікнинського філіалу Катеринопільської музичної школи. Разом із дружиною мають двох дітей – сина та доньку. Тепер радіє трьом внучкам. Саме він є одним із перших наставників заслуженого артиста України, соліста Національної опери України Володимира Сніцаренка.

Бажаємо нашому ювіляру міцного здоров’я, радості та позитиву на кожен Божий день. Многая літа!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

На фото: Микола Молоков (директор Катеринопільської музичної школи) та Василь Кураш (директор Вікнинського НВК) вітають ювіляра

Читайте також: Катеринопільчани за корисні смаколики