^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.11.2018 22:50
1402 переглядів
0 коментарів
''Якщо є бажання, я навчу як досягнути результату''

Майже 50 років Володимир Стеценко тренує та навчає боксерів у Тальянківському аграрному коледжі.

Його прізвище відоме та авторитетне у боксерській спільноті не лише Черкащини, а й усієї країни. Ще 1968 року, будучи майстром спорту з боксу та членом республіканської збірної, пішов працювати до Тальянківського технікуму звичайним викладачем фізкультури. Відбудував з нуля спортивну базу навчального закладу та виховав безліч поколінь спортсменів, які відомі й за кордоном, зокрема в Австралії, Південній Америці, Новій Зеландії, Канаді.

– Коли після інституту приїхав жити з сім’єю в Тальянки, тут не було нічого із спортивної бази. Спочатку зайнялися стадіоном. Будували своїми силами, робили розмітку. До цього була площадка метрів з 30 довжиною і 50 шириною. Тоді з колегами розробили спортивні секції для студентів, укомплектували тренажерний зал, – ділиться Володимир Стеценко.

На щойно відкриту секцію з боксу студенти записувались сотнями. На тренування приходили по 70 осіб за вечір. Приїжджали з навколишній сіл і з Тального. Заняття, як тоді, так і тепер, розпочинали з розминки, лише потім переходили до власне бойової практики та відпрацьовували прийоми.

Сьогодні секцію боксу в Тальянках відвідують 48 хлопців. Тренування проводяться 2 рази на тиждень, з 16.00 і до вечора. Користуватись залом та тренажеркою можна до 22 години.

Незважаючи на поважний вік, 78-річний Володимир Стеценко й зараз не просто очолює кафедру фізичної культури у рідному агротехнічному коледжі, а й активно тренує молодь, починаючи з першого курсу. Як і в молодості щоранку півгодини робить ранкову розминку, а потім практично відпрацьовує з учнями прийоми з боксу. Студенти та викладачі відпускати тренера на пенсію не хочуть.

– Для мене немає різниці який ріст чи статура, з села чи з міста. Якщо є бажання, я навчу як досягнути результату. Головним моїм завданням було і є привити молоді любов до спорту, – каже Володимир Іванович. – Дівчат тренувати відмовляюсь, адже жінка має бути граційною та жіночною, а бокс для справжніх чоловіків, – показує альбом з фотокартками своїх боксерів, якими пишається.

Колеги кажуть, що в день народження тренера, до коледжу з’їжджаються безліч спортсменів, учнів, знайомих, щоб привітати свого наставника. Часто кличуть його до себе в гості. Не забувають, адже йому вдячні за досягнення у спорті та й в житті.

Редакція газети "Новий Дзвін" та сайту "Вісті Черкащини" вітає керівника кафедри фізичного виховання Тальянківського агротехнічного коледжу, майстра спорту з боксу, заслуженого тренера Володимира Івановича Стеценка з Днем народження. Зичимо міцного здоров’я і подальших успіхів у тренерській діяльності.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Сергій буде чортом з п'ятаком та рогами. Хвіст вчепимо – дітям сподобається