^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.11.2018 16:12
399 переглядів
0 коментарів
Високі зарплати і курорти для селян мають стати звичкою?

Лисянський господарник Петро Білозоров вважає достойні зарплати працівників основним чинником економічного зростання підприємства. Сьогодні, приміром, на оранці чи внесенні аміачної води, каже він, механізатор може заробити до 1500 гривень за зміну. Саме на цьому і роблять тут ставку, готуючи молоду зміну хліборобів у Лисянському професійному аграрному ліцеї.

А ще після завершення польових робіт, всі бажаючі за рахунок підприємства можуть відпочити в одному з кращих курортів України – Трускавці. Для цього замовляють цілий автобус, який підвозить відпочивальників на залізничну станцію. Раніше селяни неохоче покидали свої домівки, а тепер їхати на курорт стало для кожного доброю звичкою. А ті, хто був занесений на Дошку пошани філії, можуть розраховувати на подорож в екзотичні теплі країни – Єгипет, Індію. І, якщо пощастить, виграти суперприз – автомобіль, взявши участь у щорічному розіграші в Черкасах. Цього року така честь випала кращому трактористу Віктору Медведєву (на знімку).

За словами директора, соціальні питання для нього залишаються одними з найважливіших, навіть незважаючи на певні ризики, які тягне за собою бюджет виплат.

– Ми одностайно ухвалили рішення збільшити орендну плату до 12 відсотків. Бо розуміємо, що звичайний селянин нині змушений виживати в складних економічних умовах і зростанні цін, – пояснює Петро Федорович. – А для людей похилого віку орендна плата, крім пенсії, залишається єдиним джерелом доходів.

Господарство має соціальні угоди з трьома сільськими радами, на території яких обробляє землі. Щороку виділяє для них кошти, бере активну участь у визначенні соціальних потреб. Крім цього, допомагають у харчуванні дітей в дитсадках та школах, а також надають допомогу дільничним лікарням. Діти працівників навчаються за кошт господарства, і після закінчення навчання їм надається робота. Так що кадрового голоду, запевняють, тут не буде.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Хто стане першим головою Лисянської ОТГ?