^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.11.2018 20:09
1096 переглядів
0 коментарів
Галявина Світлани Ярошевич

Цю багатоповерхівку на вулиці Шевченка, 19 у Звенигородці досі знали як «малосімейку», де більшість мешканців були працівниками відомого в райцентрі учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих. Та корективи часу невблаганні – УТОС ледь животіє, пожильці все більше мігрують. Лише старожили залишаються вірними своєму гніздечку. Серед таких – сім’я Світлани та Олександра Ярошевичів, яка мешкає тут 23 роки. Світлана – вихователь дитсадка «Малятко», завзята і дбайлива господиня. Разом з чоловіком, який трудиться в будівельній галузі, та сином Денисом вони на диво для перехожих облаштували пустирище попід вікнами будинку, що виходять на вулицю, перетворивши цю місцину на казкову галявину. Тут і хатка для сови, й дерев’яні лісовички притаїлись на зрізаній вербі, і грайливі коники біля плетеного перелазу, й струнка берізка, обвішана старовинним кухонним начинням, що вже стало музейною рідкістю. А що вже квітів тут – не перелічити. Змінюючись посезонно, вони радують око містян з ранньої весни до пізньої осені. Ось і зараз тут квітує більше двох десятків кущів різнобарвних хризантем, які Світлана постійно підкуповує на базарі, тут і привезене їй у подарунок із Польщі дивовижне оцтове дерево з оксамитним стовбуром, і вибаглива молоденька кучерява вербичка, про яку зараз Світлана особливо піклується, щоб вона вкорінилася.

Чого тільки варте водопостачання для поливу, яке змайстрував господар, спрямувавши стокові дощові води з даху будинку до рукотворної кринички, що розтікаються вимощеними гравієм рівчачками поміж клумбами. Живильну вологу споживають і грядки із зеленню, полуницею, розкішні малинові кущі.

Коли господарі на роботі, все це під пильним наглядом сусідів. Саме вони одного разу взяли на гарячому пристарілу злодійку, яка вирвала сім кущів хризантем, та не встигла і не здужала їх винести.

Казкова галявина на вулиці Шевченка і восени радує перехожих розмаїттям квітів, чудовим ландшафтним дизайном, у який вклало свою душу працьовите сімейство Ярошевичів. А ще ці люди довели, як можна змінювати світ навколо себе без особливих матеріальних затрат, лише своєю працею, дбайливістю і любов’ю до природи.

Фото автора

Раїса БІЛЕЦЬКА

Читайте також: Нове життя ''старому'' стадіону дали депутати районної ради