^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.11.2018 8:45
308 переглядів
0 коментарів
Юладаш став козаком, Ганжа – грозою терористів

Героями для українців стають і люди іншої національності та релігії, які зі зброєю в руках на Сході України захищають суверенітет і цілісність нашої держави. Одним із них є уродженець Узбекистану Юладаш, який має псевдо Бек. Він випусник історичного факультету Ташкенського державного університету, учасник бойових дій в Афганістані, офіцер запасу. Нагороджений орденом Червоної зірки та іншими нагородами СРСР, Узбекистану. Людина, яка вільно розмовляє на 16 мовах. У 2012 році він в пошуках кращої долі приїхав на роботу в Сімферополь, де став мирно працювати. Проте анексія Російською Федерацією українського Криму в лютому 2014 року внесла в його життя, як і мільйонів українців, свої корективи. Він вирішив переїхати до Києва. Проте на залізничному вокзалі Сімферополя «руские казаки» відібрали в нього документи та жорстоко побили, вибивши йому чотири зуби. Незважаючи на це, він дістався до Києва, де став жити при мечеті. З часом за 6000 грн. йому вдалося викупити в «руских казаков» свій паспорт. В цьому йому допомогли знайомі українці. Відчувши на собі, всі ті «блага», які несе людству «руский мир», Юладаш зробив свій вибір, на користь боротьби за волю України. З липня 2014 року він став бійцем добровольчого батальйону ім. Джохара Дудаєва на чолі з Ісою Мунаєвим. В першому ж бою він проявив хоробрість та знищив 17 ворогів, тим самим відплативши їм за раніше завдані кривди.

З 2016 року Юлдаш, як старший солдат-розвідник вступив до лав Збройних Сил України (ВЧ 2076), де продовжує захищати Україну, нещодавно отримав посвідчення учасника бойових дій. Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції». Проте із втратою частини документів у АР Криму та війною у Юладаша виникли проблеми, щодо наявності всіх документів, які дадуть йому право отримати громадянство України. З цих підстав він звернувся за правовою допомогою до Лисянського козацького полку. Така підтримка і безоплатна допомога йому була надані козаком Юрієм Камузом. Після цього Юладаш прийняв для себе рішення вступити до лав лисянського козацтва, і хоче невдовзі приїхати на батьківщину Хмельницького і Шевченка.

В Українському консульстві в Гамбурзі нещодавно збиралися українці, які проживають в ФРН, щоб у спільній молитві провести панахиду за загиблими на Сході України воїнами АТО та ООС. Також вони запалили свічки за невинно загиблими від голодомору 1932-1933 років українцями. Всі присутні помолились за мир в Україні, воїнів та за свої родини. Спільними зусиллями Українсько-німецької спілки «Колос» на чолі з Тетяною Залочевською та Даною Арнольд, а також представником Лисянського козацького полку Олександром Гаврилюком була організована виставка книг з історії, культури та традицій українського народу. 30 книг доставив автобусом з України лисянин-волонтер Олег Ганжа. Після цього Олег відбув в район села Старогнатівка Волновахського району, Донецької області, де дислокується 15-ий ОГШБ ЗСУ. Саме в цей підрозділ від козацтва він доставив волонтерську допомогу, а головне - замовлений воїнами народний бойовий прапор 3-ої роти, 15 його копій, 15 вимпелів з символікою цього військового підрозділу. Також завдяки лисянському козацтву було виготовлено та змонтовано на приміщенні штабу 15 ОГШБ ЗСУ меморіальну дошку в пам’ять про загиблого минулого року командира 1-ої роти, старшого лейтенанта ЗСУ Георгія Ольховського. Воїни хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих побратимів під час проведення АТО та ООС на Сході України.

Під час цієї поїздки Олег Ганжа дізнався, що на сайті терористичної організації «ДНР» він визнаний «карателем», за що заслуговує смерті від жителів «республіки». Однак нашого земляка це не лякає, і він знову збирається їхати на передову.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Танцюй, враже, як пан каже, або Про те, чиї інтереси оберігають ''слуги народу''