^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.11.2018 13:09
432 переглядів
0 коментарів
Енергія сонця: сім’я з Тальнівщини втілює в життя власний бізнес-проект

28 жовтня тальнівчанин Микола Белінський поділився у Фейсбуці новиною про те, що «У селі Тальянки по вулиці Святотроїцькій 41, 44 сім’я Гончаруків – Яна, Паша та маленький Матвій, встановили сонячні панелі, як свій власний сімейний бізнес-проект «Це наше МАЙБУТНЄ»!

Всім цікаво, як воно працює – сонячна електростанція генерує електроенергію в мережу, спеціальний двонаправлений лічильник, все це обліковує і в кінці місяця держава нараховує вам по 0,18 євроценів за 1 кВт. Обленерго згідно постанови НКРЕ оплачує Вам ці кошти в гривневому еквіваленті, попередньо знявши податки. Станом на жовтень 2018 р. (за 1 євро – 32,44 грн.) на руки власник сонячної електростанції отримує по 4,67 грн (0,144 євроцента) чистих оподаткованих грошей за кожен проданий кВт. Кошти приходять – 15 числа наступного місяця.

Суттєве зауваження – по «зеленому тарифу» оплачується РІЗНИЦЯ між спожитою та згенерованою електроенергією. Наприклад якщо за місяць ви згенерували 1000 кВт, а спожили 200, то ви отримаєте 800 кВт * 0,144 Євроцента = 115,2 Євро, або 3737 грн. Тому для підвищення доходів бажано розміщувати сонячну електростанцію на території приватного домогосподарства, яке має невелике споживання електроенергії.

В середньому витрати на «зелений тариф» 10 кВт складають 12 тис доларів. Річний дохід при невеликому споживанні 1,7 тис доларів. Окупність – 7 років. Якщо робити виконувати самостійно – монтаж, використовувати підручні матеріали, то можна вкластись і в 10 тис доларів, тоді окупність 5,8 року. Крім того, потрібно відзначити, що держава намагається підтримати розвиток відновлювальної енергетики надаючи безпроцентні кредити та різні компенсації вартості електрогенеруючих установок!

Деякі люди скажуть, що вклавши гроші в кафе, торгівлю, невелике виробництво – будь-який інший бізнес, це принесе набагато більші гроші. То тут Ви помиляєтесь, завжди можна пролетіти, враховуючи ризики та затрати вашого часу!

Тож не ризикуйте, встановіть сонячну електростанцію. Зробивши це, ви будете отримувати дохід кожного місяця, а вільний час можна приділити для себе і вашої родини. Тим більше, що цим Ви зменшуєте залежність нашої країни від енергоносіїв (Росії) та поліпшуєте загальний стан екології».

Кінець цитати.

У одних це повідомлення викликало захоплення, інші заходилися рахувати. Наприклад, Алла Гаврилюк стверджує «щоб заробляти кошти по «зеленому тарифу» потрібно встановити панелей на 30кВт; а це приблизно 30.000 доларів, які окупляться щонайменше за 5 років! А «зелений тариф» укладений до 2022 року... Як може йти мова про заробіток?»

Сумніви щодо заробітку висловив і відомий тальнівський бізнесмен Ростислав Слюсарський. У нього теж встановлені сонячні батареї. Так от, у коментарях до публікації він пише: «Дай Боже дочекатися тих грошей. Вже 4 місяці нікому не платять, ще й погрожують оштрафувати». Чоловік каже, що спалює електроенергію обігрівачами, «щоб не дарувати цим бандитам».

Втім, є і ті, хто стає на захист молодої сім’ї, яка вклала чималі гроші у сонячні батареї, мовляв, у нас все нове важко приживається та й люди ми такі, поки власними руками не пощупаємо – не повіримо, що це прибуткова справа.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Аварійну дорогу через Мошурів та Поташ почали частково ремонтувати