^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.11.2018 11:09
245 переглядів
0 коментарів
Тальнівська міська рада подбала про тюнери для самотніх

Ви пам’ятаєте рекламний ролик про бабусю, яка, поки онук читає інструкцію, прочовгала до телевізора, ткнула три штекери й ось вам – «цифра». Їй аж окуляри підскочили на носі, коли дізналась, що все так просто. Цей ролик з телеекрана крутили більше як рік, готуючи нас до переходу на цифрове телебачення. З 1 вересня в Україні відключили аналогове телебачення. І багато хто виявився в ролі тієї бабусі. Та не так усе просто, як у ролику.

Не зачепила реформа тих телеглядачів, що мають «тарілку» й користуються супутниковим телебаченням. А також тих, хто користується кабельним телебаченням. У Тальному переважно це жителі багатоквартирних будинків. Але тих, хто раніше користувався звичайною антеною, при такій новації чекав не зовсім приємний сюрприз. З екрана телевізора щезли майже всі програми. Люди кинулися купувати тюнери Т2, вартість якого блискавично підскочила вдвічі. До відключення аналогового мовлення тюнер коштував 300 гривень, а після цього цей самий прилад продають за 700.

Впродовж вересня тюнер Т2 став топом продажів. Як і телевізори сучасних модифікацій, що вже пристосовані для приймання «цифри». Купують люди як молодшого віку, так і старші, хто має можливість.

Турботливі діти для стареньких батьків стараються придбати телевізор чи приставку.

– Ми з сестрою ще у серпні купили телевізор і тюнер, заздалегідь подбавши, щоб мала одинока матуся якусь розраду довгими зимовими вечорами. Адже не секрет, що для таких, як вона, це єдина втіха, – зізнаються сестри Коваленко з Майданецького.

Але вистачає й тих, хто залишився без телебачення: незаможні люди до свого сімейного бюджету не включили витрат на непередбачувану покупку, або ж придбання виявилось непосильним. Серед них багато одиноких громадян похилого віку, інвалідів, малозабезпечених, які перебувають на обслуговуванні в Тальнівському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Про них подбала Тальнівська міська рада, яка придбала за кошти бюджету громади 22 засоби прийому сигналу цифрового ефірного мовлення (тюнери Т2), потративши на це 14 тисяч гривень.

Протягом жовтня Служба надання соціальних послуг спільно з сектором ЖКГ доставили телетюнери одиноким громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, які раніше користувались аналоговим телебаченням. Два із них було доставлено у Гордашівку, три – у Соколівочку. Решту отримали тальнівчани. Тим, хто просив допомогти із підключенням, працівники міської ради не відмовили.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Затишок, як удома