^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
04.11.2018 16:26
451 переглядів
0 коментарів
Затишок, як удома

Є у Тальному заклад, який функціонує вже 15 років і без якого важко уявити собі життя двадцятьох маленьких і не зовсім маленьких жителів району та їх родин. Мова піде про Центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю «Ми з майбутнім» Тальнівської районної ради. Мені доводилось чути багато позитивних відгуків про цей заклад від батьків. А побувати не доводилось.

Переступивши поріг Центру, відчула домашній затишок, тепло й гармонію у всьому: у стосунках і в побуті.

Коли ми завітали в Центр, там знаходилось семеро діток віком від 5 до 17 років. А взагалі ця установа призначена для реабілітації осіб з одного року до тридцяти п’яти.

Колектив закладу вважає основним своїм завданням створення оптимальних умов для всебічного розвитку дітей та осіб з інвалідністю з метою реалізації їх особистого потенціалу.

– Соціалізація дитини з інвалідністю у суспільстві залежить від того, наскільки сформовані у неї життєві компетенції. Але ні самостійність, ні пізнавальна активність, ні спостереження, ні ігрова діяльність не виникають самі собою. Вони формуються в процесі кропіткої сумісної діяльності дорослого й дитини. Завдяки професіоналізму, терпінню та злагодженій роботі колективу, який складається з вчителя-реабілітолога Тетяни Сенько, медичної сестри Тетяни Скіченко, логопеда Наталії Крупач та психолога Лесі Вікулової нам удається досягати хороших результатів, – каже директор Центру Людмила Павлова.

У закладі створено всі необхідні умови для корекції й індивідуального підходу до навчання, відновлення здоров’я, розвитку здібностей осіб з інвалідністю, їх соціалізації. Дуже вдало зі смаком оформлені кімнати трудової та соціальної реабілітації, кімната релаксації (сенсорна) та фізичної реабілітації, кабінет медичного спостереження та відділення денного перебування.

Перебуваючи в Центрі реабілітації на заняттях з вчителем-реабілітологом, логопедом чи психологом, діти набувають навичок між особистого спілкування, інтегруються у колектив та почувають себе частинкою суспільства. Сумісні заняття та ігри виховують у них навички дотримання певних правил та дисципліни. Постійний масаж та заняття з лікувальної фізкультури сприяють поліпшенню загального стану дітей, тактильної чутливості, підвищенню розумової та фізичної активності. Діти з інвалідністю розширяють кругозір, знайомляться з природою рідного краю, часто ходять на тематичні екскурсії, розвивають грубу та дрібну моторику, а також здобувають навички з самообслуговування, які дають впевненість у собі та позбавляють від почуття залежності, що добре впливає на психоемоційний стан дітей.

Успіх колективу – у кожній, навіть маленькій, перемозі будь-кого з дітей: Саша почала вирізати ножицями, Лєра намалювала кружечок, Аня вивчила новий рух з танців, Аліса вправно впоралась з пазлами.

Всі реабілітаційні послуги фахівцями Центру надаються безкоштовно. Пацієнти Центру – це діти з інвалідністю з Тального та сіл району: Майданецького, Глибочка, Гордашівки, Довгенького, селища Добрянка. За захворюваннями: ДЦП, порушення опорно-рухового апарату, синдром Дауна, аутизм та інші.

Коли в сім'ї з'являється така дитина, батьки закриваються у своєму горі, не розуміючи, наскільки важлива для дитини та й для батьків реабілітація в Центрі. Дуже важливим для батьків дітей з особливими потребами є психологічний супровід, адже вони переживають різні емоційні стани, від шоку до депресії. А їм так необхідно повірити у свою дитину й супроводжувати у тривалому процесі реабілітації.

А всім нам потрібно усвідомити, що жодна фізична чи розумова вада, жодна хвороба не стосуються здатності переживати звичайні людські емоції. Особливі діти так, як і інші, відчувають біль і образи, страждають від відсутності прийняття і ласки. Головні людські якості: доброта, доброзичливість, вміння радіти життю, спілкуванню з іншими людьми не залежать ні від фізичного розвитку, ні від інтелекту, а тому діти з обмеженими можливостями заслуговують такої самої поваги й уваги, як і всі інші. Це потрібно пам’ятати дорослим, і про це необхідно розповідати дітям.

Важко уявити собі роботу цього закладу без Людмили Павлової, директора Центру. Ця мудра, ініціативна жінка живе своєю роботою. Все: від ремонту приміщення до організації свята чи виготовлення поробок відбувається під її керівництвом.

– Ці всі діти для мене як рідні, я ними болію й живу, – зізнається Людмила Миколаївна. Справжня любов повертається сторицею. Ви б бачили, як щиро, з обіймами й поцілунками діти зустрічають свого наставника.

Дуже люблять батьки й діти тематичні вечори й свята, які організовують і проводять своїми силами. Це і День захисту дітей, коли заклад святкує день народження, і Новий рік, і свято Матері, і День інваліда.

Завдяки тісній співпраці з Черкаським Центром інвалідів та підтримці небайдужих меценатів заклад функціонує та надає свої послуги.

Хтось з мудреців сказав: «Руки, які подають допомогу, святіші від уст, що моляться». Пам'ятаймо про це. Це ж так важливо.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Дім, у якому не страшна старість