^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
02.11.2018 16:06
318 переглядів
0 коментарів
Бібліотека береться захищати від булінгу

Чимало цікавих і корисних заходів як для дорослих, так і для підростаючого молодого покоління проводять працівники Звенигородської центральної районної бібліотеки імені Юхима Кримського. А нещодавно вони разом з юристами відділу «Звенигородське бюро правової допомоги» Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відвідали міську загальноосвітню школу № 5 з метою інформування учнів про їхні права і обов’язки. Під час проведення правової години мова йшла й про так званий булінг, котрий набирає поширення в шкільних закладах України.

Не секрет, що образливі прізвиська, глузування, піддражнювання з боку одного або групи учнів щодо свого однокласника мали місце в школах і раніше, проте до постійного знущання призводили дуже рідко. Нині ж регулярне та цілеспрямоване нанесення душевної або й фізичної шкоди стало об’єктом уваги педагогів у науковців і отримало спеціальну назву «булінг». Тож на правовій годині йшлося про те, як розпізнати це явище та які наслідки його поширення серед школярів, а також про відповідальність за його вчинення, передбачену проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу".

В рамках правопросвітницького проекту "Я маю право!" серед учнів було розповсюджено буклети: "Зупинимо булінг разом", "Твої права, твій захист. Правові орієнтири для кожної дитини". А бібліотекар Звенигородської ЦРБ Ольга Мазира зазначила, що зараз, окрім всього іншого, зло та насилля культивують й різного роду телепередачі та зарубіжні фільми, інтернет, які мають негативний вплив на дітей. Й захистити їх від цього має книга. Працівники центральної районної бібліотеки спеціально підготували підбірку таких книг, де, зокрема, ненав’язливо і, головне, цікаво розповідається про належні людські стосунки у високоорганізованому суспільстві. А поринути у світ літературних героїв можна в бібліотеці, де для цього створено всі належні умови.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Нове життя ''старому'' стадіону дали депутати районної ради