^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.11.2018 9:06
887 переглядів
0 коментарів
''Чорний ворон'' прилетить на Тальнівщину

У листопаді на Тальнівщині зніматимуть декілька епізодів фільму «Чорний Ворон». Зйомки відбуватимуться біля колишнього палацу графа Шувалова та в одному із сіл району.

Картина є екранізацією однойменного роману-бестселеру Василя Шкляра. Режисером і генеральним продюсером стрічки є Тарас Ткаченко. Оператор-остановник фільму Олександр Кришталович вже має досвід зйомок на Тальнівщині. Саме він знімав кіноказку «Чорний козак» (режисер Владислав Чабанюк), яка зараз б’є рекорди касових зборів у столичних кінотеатрах.

Кінопроект фільму з робочою назвою «Залишенець. Чорний Ворон» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Державна фінансова підтримка фільму становить 5 млн 088,3 тис. грн.. Це чверть від загальної вартості виробництва.

«Екранізація "Чорного ворона", звичайно, буде відрізнятися від книги, але ми обов'язково дотримаємося ідеологічних поглядів автора. У роботі над стрічкою ми співпрацюємо з Василем Шклярем. Тема твору дуже актуальна для українців сьогодні. Коли автор писав книгу, було лише передчуття війни, яка розгорнулась зараз на Сході. Ми ж у фільмі розповімо історію очима сучасної людини, у чиїй країні палає війна. Сподіваємося, що історія, яку ми знімаємо, об'єднає всю державу», – цитує Тарас Ткаченко, Держкіно на своїй сторінці у Фейсбук.

Нагадуємо, роман "Залишенець. Чорний ворон" Василя Шкляра описує одну зі сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-их роках. На їхньому чорному бойовому прапорі було написано: "Воля України або смерть". У 1921 році чотирирічна війна, яку Росія розв'язала проти Української Народної Республіки, закінчилася. Проте збройна боротьба ще роками тривала майже на всіх теренах України. Повстанці Холодного Яру відчайдушно чинили опір радянській окупації, боролися за свободу українського народу, жертвуючи власним життям. Роман розійшовся накладом у 300 тисяч примірників.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Кабмін висловив вдячність творцям фільму ''Чорний козак''