^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
16.10.2018 18:32
371 переглядів
0 коментарів
У Тальнівському районі показники сальмонельозу одні з найвищих в області

Згідно з останнім звітом про санітарно-епідемічну ситуацію в Черкаській області найвищі показники захворюваності на сальмонельоз зареєстровано в Уманському, Кам’янському районах, місті Умань, місті Черкаси, Канівському, Драбівському, Черкаському та Тальнівському районах, повідомляється на сайті міста Умань.

Усього за 8 місяців поточного року на території Черкаської області зафіксовано 203 випадки захворювань на сальмонельоз. Серед хворих 30,1% становили діти віком до 17 років.Черкаський обласний лабораторний центр повідомив, що впродовж 8 місяців 2018 року в області зареєстровано 120 988 випадків інфекційних захворювань.

«В структурі інфекційної захворюваності (без грипу та ГРІ) 55,8% становили гострі кишкові інфекції, яких зареєстровано 2234 випадки, з них дітей ― 1349 (60,4%). В структурі кишкових інфекцій переважали гастроентероколіти встановленої та невстановленої етіології, сальмонельоз, ротавірусна інфекція», ― зазначається у звіті Черкаського обласного лабораторного центру.

Довідково. Сальмонельоз — інфекційне захворювання тварин, птахів та людей, яке спричинюють бактерії роду Salmonella. Інфекція передається фекально-оральним шляхом, характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму, а іноді й сепсису і абсцесів у внутрішніх органах.Профілактика сальмонельозу:

- обов’язково ретельно мийте руки з милом перед приготуванням їжі та перед її вживанням;

- використовуйте безпечну воду, не пийте з неперевірених джерел;

- вживайте бутельовану воду або охолоджену кип’ячену воду;

- використовуйте харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки (наприклад, пастеризоване молоко);

- мийте та обдавайте окропом фрукти та овочі, особливо, у разі споживання їх у сирому вигляді;

- м’ясо та риба повинні пройти хорошу термічну обробку.

Читайте також: На Звенигородщині під час пожежі загинув чоловік