^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.10.2018 12:02
1343 переглядів
0 коментарів
Чи будуть у Тальному мотузяний парк та кемпінг?

Туризм, як показує світовий досвід, є високоприбутковою та ефективною сферою, адже сприяє розвитку підприємницької діяльності, зменшенню рівня безробіття, в тому числі у сільській місцевості, зростанню потоків грошових коштів до місцевих бюджетів, охороні навколишнього середовища.

Ми поцікавились у начальника відділу культури, туризму та з питань діяльності ЗМІ Тальнівської міської ради Ганни Михайлової про місце туризму в Тальнівській ОТГ.

– Туристична галузь в Тальнівській ОТГ перебуває на початковому етапі розвитку, але з огляду на історико-археологічні та архітектурні пам’ятки, природно-ландшафтний потенціал, в ОТГ є всі необхідні умови, щоб туристичний бізнес розвивався.

На сьогодні найбільш поширеною є екскурсійна діяльність. Основну частку туристів складають відвідувачі замку графа Шувалова, Тальнівського музею історії, католицького костелу Святої Анни, паломники до могили ученого талмудиста і водночас тальнівського рабе Дувида Тверського.

Щоб створити позитивний імідж громади як осередку туризму, молодим спеціалістом відділу Ольгою Бабій було розроблено і представлено на розгляд сесії міської ради Програму розвитку туризму та промоції в Тальнівській ОТГ на 2019-2021 роки. 31 липня депутати підтримали і затвердили її.

Чого нам, пересічним громадянам, очікувати від виконання цієї програми?

За словами Ольги Бабій, акцент має робитися на подієвому туризмі. Так як Валентин Гордеєв сформував туристичний маршрут лісопарком, коло замку доречним було б організовувати фестивалі, наприклад, дитячий фестиваль «Казка», зважаючи на те, що відомий казкар дід Панас родом із Здобутка.

Тут же у лісопарку для дітей різних вікових категорій добре було б у співпраці з туристичним гуртком «Компас» Тальнівського будинку дітей та юнацтва відкрити мотузяний парк, розробити квест, сформувати веломаршрути.

Два роки поспіль Тальнівська дитяча музична школа проводить міжнародний конкурс «Золота скрипка». У Тальне з’їжджаються сотні юних талантів позмагатись у майстерності гри на скрипці, поважне журі, гості фестивалю.

А в місті немає навіть пам’ятного знака чи меморіальної дошки на честь всесвітньовідомого музиканта Михайла Ельмана. Та давайте скажемо відверто – не всім жителям міста відоме ім’я уродженця Тального Михайла Ельмана, видатного скрипаля-віртуоза ХХ століття.

На Тальнівщині немає об’єктів зеленого туризму, які готові були б прийняти туристів, показати цікаві майстер-класи. Готельна база громади представлена лише двома готелями: готельно-ресторанний комплекс «Хутір» та готель «Гірський Тікич».

– Як бачимо, проблем багато, серед них: нерозвинута туристична інфраструктура району (відсутність кемпінгових містечок), незадовільний стан доріг, низький рівень інформаційно-маркетингового забезпечення, – говорить Оля Бабій.

Дивлячись на ентузіазм і відкритість інноваціям цієї молодої людини, хочеться вірити, що програму до 2021 року буде реалізовано.

У приклад Ольга ставить собі Владислава Чабанюка, директора державно-культурного заповідника «Трипільська культура», що у Легедзиному (до речі, вони обоє родом із цього мальовничого села), якому вдалося вивести музей на міжнародний рівень.

А ще Ольга робить усе можливе, щоб карпатська Ворохта і наше Тальне отримали статус міст-побратимів. Ворохта – це селище в Карпатах, де цього року вдруге відпочивали діти учасників АТО. Організатором поїздки виступила ГО «Тальнівська районна спілка ветеранів та учасників АТО» при підтримці Тальнівської міської ради та волонтера Петра Шандиби. Тепер наша громада чекає на приїзд дітей із Ворохти влітку наступного року. А показати в місті по великому рахунку можна лише декілька об’єктів: Петропавлівський храм, костел… Колишня візитка міста – замок Шувалова в аварійному стані.

Це щодо внутрішнього туризму.

Якщо говорити про туризм зовнішній, тобто можливість жителів міста й району відвідати інші країни, то в Тальному, починаючи з травня 2016 року, діє франчайзингова компанія міжнародного туроператора TUI. Тут вам запропонують різні напрямки і види відпочинку: Європа, Азія, Африка, екзотичні країни. Це може бути відпочинок пляжний чи екскурсійний. У рік агентство обслуговує близько тисячі клієнтів і входить у десятку кращих представництв компанії в Україні.

Тож подорожуймо у далекі й близькі краї й країни з надією, що через декілька років і наше місто стане привабливим для туристів.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Вихователь за покликом душі